Alve.com

Sony MDR-10RC

Kulaklık Tipi: Kulak Üstü , Marka: Sony

Özellikler

Önemli bilgi Ürün bilgileri üreticinin resmi web sitesinden ve mağazalardan alınmış bilgilerdir. Lütfen satın alma işlemini tamamlamadan önce ürünü satın almayı planladığınız online mağaza üzerinden doğruluğunu kontrol ediniz. Bir problemle karşılaşmanız durumunda buradan bildirebilirsiniz

Genel Özellikler

Ürün Tipi
Kulak Üstü
Hassasiyet
100 dB
Daha fazla

Bağlantılar

Kablosuz
Hayır
Bluetooth
Hayır
Mikrofon
-
Daha az

Yorum bulunmamaktadır

Tecrübenizi paylaşın!

Diğer kullanıcılara yardımcı olmak için Sony MDR-10RC hakkında inceleme yaz

Ürünü değerlendirin

Diğer kullanıcılar bu ürünlere de göz attılar

`Sony MDR-10RC` incelemesi

Sony'nin yüksek eprformans arayanlara yönelik kulak üstü kulaklığı

Kulaklık pazarında giriş seviyesinden üst düzey ürünlere kadar geniş bir yelpazeye sahip olan Sony, yüksek kalitede müzik performansı arayanlar için Sony MDR-10RC adlı modelini sunuyor. Güçlü teknik özellikleri ve tasarımının şıklığıyla dikkat çeken Sony MDR-10RC, gittiği her yerde müzik dinlemekten vazgeçemeyenlerin mutlaka göz atması gereken bir kulaklık.
Sony MDR-10RC’nin en dikkat çekici teknik özelliği; 5 Hz ila 40.000 Hz frekans aralığına sahip olması. Bu da cihazın standart kulaklıklarda duyması imkansız olan en derin sesleri bile yansıtabildiği anlamına geliyor. 40 mm’lik neodimyum sürücüleriyle bass performansı konusunda da epey iddialı. Ayrıca 40 ohm değerinde empedansa ve 100 dB’lik hassasiyete sahip olduğunu da belirtelim.
Sony MDR-10RC’nin tasarım konusundaki başarısının altında malzeme kalitesi yatıyor. Uzun vadede kırılmasının kolay olmadığını belli eden metalik materyalin tercih edildiği görülüyor. Malzeme kalitesinde ucuza kaçılmamış olması cihazın konfor konusunda sunduğu kullanım tecrübesine de yansıyor. Hem kulak hem taç bölümlerinde tercih edilen yastıklar yüksek kaliteden yapılmış ve uzun süreli kullanımlarda bile konfordan ödün vermiyor. İçe doğru katlanabilir yapıya sahip olması da hem taşıma hem de koruma açısından da büyük kolaylık sağlıyor.
Bağlantı için pek çok kulaklıkta olduğu gibi 3,5 mm’lik jak çıkışı kullanan Sony MDR-10RC’nin kablosu 120 cm uzunluğunda. Ayrıca kulaklığın kendisi de 165 gram ağırlığında.
Aynı zamanda akıllı telefonlarla uyumlu olan Sony MDR-10RC, arama geldiğinde kulaklığı çıkarmaya gerek bırakmadan aramayı cevaplandırabilmeye olanak sağlıyor. Aramayı cevaplandırmak için basitçe kablosu üzerinde yer akan kontrolörün tek tuşuna basmak yeterli oluyor.
Ek olarak zarar göresini engelleyecek taşıma çantasıyla beraber gelen Sony MDR-10RC, ülkemizde 330 ila 435 TL arasında fiyat etiketinden satışa sunuluyor.

Artıları:

  • İleri ses kalitesi
  • Zengin baslar

Eksileri:

  • Hareket ettikçe oluşan düşme hissiyatı

Bunlar da ilginizi çekebilir