Alve.com

Arçelik 5083 FYE

Solo, A+, Yıkama Kapasitesi: 5kg, Sıkma Hızı: 800/dk , Marka: Arçelik

Özellikler

Önemli bilgi Ürün bilgileri üreticinin resmi web sitesinden ve mağazalardan alınmış bilgilerdir. Lütfen satın alma işlemini tamamlamadan önce ürünü satın almayı planladığınız online mağaza üzerinden doğruluğunu kontrol ediniz. Bir problemle karşılaşmanız durumunda buradan bildirebilirsiniz

Ürün Özellikleri

Ürün Tipi
Solo
Enerji Sınıfı
A+
Daha fazla
Renk
Beyaz
Su Girişi
Tek
Program Sayısı
11
Maksimum Devir Hızı
800 /dk
Extra Özellikler
-

Güç Kapasite Ebat

Yıkama Kapasitesi
5 kg
Kurutma Kapasitesi
-
Elektrik Tükeitmi
-
Su Tüketimi
-
Yıkama Ses Seviyesi
57 dB
Sıkma Ses Seviyesi
72 dB
Kurutma Ses Seviyesi
-
Genişlik
60 cm
Yükseklik
84 cm
Derinlik
47,5 cm
Daha az

Yorum bulunmamaktadır

Tecrübenizi paylaşın!

Diğer kullanıcılara yardımcı olmak için Arçelik 5083 FYE hakkında inceleme yaz

Ürünü değerlendirin

Diğer kullanıcılar bu ürünlere de göz attılar

`Arçelik 5083 FYE` incelemesi

14 Dakika hızlı yıkama programı ile hayatınızı kolaylaştıran çamaşır makinesi.

Ülkemizin başarılı beyaz eşya üreticilerinden Arçelik, 5083 FYE model çamaşır makinesi ile fiyat performans oranını en üst seviyeye çıkarmayı hedefliyor. Üst seviye çamaşır makinalarında kullanılan teknolojiler, Arçelik çamaşır makinesi ile evinize giriyor.

5 KG yıkama kapasitesi ile günlük çamaşır ihtiyaçlarını karşılayan 5083 FYE, dakikada 800 devir sıkma hızına sahip. Çamaşır makinesinde yer alan 11 farklı yıkama programı ile, çamaşır türünüze göre en uygun ayarların seçilerek en doğru şekilde yıkama yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Beyaz eşyalar için en önemli konuların başında enerji verimliliği geliyor. A+ enerji verimliliği sınıfına dahil olan 5083 FYE, yıllık ortalama 220 yıkama üzerinden elektrik tüketimi hesaplandığında 158 kWh enerji harcamaktadır. Yıllık su tüketimi ise yine 220 yıkama üzerinden, 7260 litre olarak belirlenmiştir.

Tek su girişine sahip olan çamaşır makinesi, yıkama zamanı programlama özelliği sayesinde herhangi bir yere gitmek zorunda kaldığınızda çamaşırların makinada kalmasını beklemek istemiyorsanız, 3 saat – 6 saat ve 9 saat sonra çamaşır yıkamaya başlayabiliyor.

Beyaz eşyaların, özellikle çamaşır makinalarının yıkama işlemi sırasında çıkardığı gürültü oldukça rahatsız edici seviyelere ulaşabiliyor. Arçelik 5083 FYE yıkama işlemi sırasında 57 dB, sıkma işlemi sırasında ise 72 dB ses çıkarmaktadır.

Su taşma emniyet sistemi, eskiden çamaşır makinası kullanıcılarının çok az yaşansa bile olduğunda kabusu haline gelmeyi başaran su taşmalarının önüne geçerken, dengesiz yük kontrol sistemi ile kullanıcılara makinanın zorlanacağı durumlarda haber veriliyor.

Tabi, küçük çocuklar için oldukça büyük bir tehlike oluşturan çamaşır makinesi tamburu için çocuk kilidi çözümü kullanılmaktadır.

Artıları:

  • Yüksek teknoloji çamaşır makinalarında kullanılan bir çok teknolojiyi üzerinde barındırıyor.

Eksileri:

  • Sıkma işlemi sırasında çok yüksek gürültü çıkartıyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir