Erkeklere Özel 10 Yılbaşı Hediyesi

İşte yılın en çok beklenen zamanı geldi, çattı. Küçük-büyük demeden herkesin gün saydığı, şehrin sokaklarını birbirinden güzel süslemelerin kapladığı, ucuz ya da pahalı fark etmeksizin her hediyenin severek alınıp verildiği yılbaşı kapıyı çaldı.

Sevdiklerinizin hep hayal ettiği o “mükemmel” hediyeyi bulmak ve Aralık boyunca sürecek bu tatlı alışveriş telaşını biraz daha renklendirmek isterseniz, aşağıdaki önerilere göz atabilirsiniz. Ben milyonlarca hediye alternatifi arasından erkeklerin kalbini kazanacak 10 tanesini sıraladım; siz bu önerilerin yanı sıra hediye alacağınız kişiye uygun diğer alternatifleri de aramak için Alve.com'u ziyaret edebilirsiniz.

1. Oyun Konsolu

Erkeklerin, yaşı kaç olursa olsun, içindeki çocuğu hiç büyütmediklerini unutmayın. Hem tek başına hem de arkadaşlarıyla birlikte eğlence dolu maceralara atılmasını, dilerse taktik savaşlarıyla rakiplerine futbol bilgisini göstermesini, dilerse kadranın sınırlarını zorlayan araba yarışlarına katılmasını; bir de bütün bunları evinin rahatlığında yapabilmesini sağlayan oyun konsollarının akla gelebilecek en iyi hediyelerden birisi olduğunu unutmayın.

Tabii ki sadece bir oyun konsolu hediye etmek olmaz; bu oyun konsoluyla uyumlu oyunları ve oyun deneyimini zenginleştiren konsol aksesuarlarını da sepete eklemek gerek. Eğer “Şimdilik kalsın, daha bunun Sevgililer Günü, doğum günü, yıl dönümü var.” gibi düşünceleriniz varsa, en azından 2016’nın En Çok Beklenen 16 Oyunu yazımıza göz atın, kendinizi şimdiden hazırlayın.

playstation 4

(Fotoğraf: Pinterest)

2. Bisiklet

Erkekler çoğunlukla dört tekerin hayranı gibi görünseler ve otomobil dünyasında kendilerini kaybetseler de ilk heyecanları olan iki tekerlileri de unutmuş değiller. İster hafta sonu kaçamaklarında heyecanlı parkurlarda kaybolmak için dağ bisikletleri, ister şehrin sokaklarında trafikten uzak kalmanızı sağlayacak kaçış rotaları yaratmak için şehir bisikletleri - tercih sizin!

bisiklet

(Fotoğraf: Pinterest)

3. Cüzdan

Hayır, klasik değil. Hayır, klişe hiç değil. Cüzdan, her yaştan erkeğin, “Bir gün içi dolup taşar” ümidiyle kabul ettiği hediyelerin başında gelir. Kartlık boyutunda, katlamalı, klipsli veya fermuarlı farklı cüzdan tipleri arasından hediye seçiminizi yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli konu, cüzdanın kaliteli bir deriden yapılmış olması. Hediyenizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, kullanıldıkça özgün bir dokuya kavuşan, kaliteli deriden üretilmiş bir cüzdan seçmelisiniz.

erkek cüzdanı

(Fotoğraf: Pinterest)

4. Cep Telefonu

Günümüzde, birbiri ardına yeni modeller sunan teknoloji firmaları sağolsun, cep telefonu dünyası giderek sınırlarını zorluyor. Biz kullanıcılar henüz bir modelin özelliklerini keşfedip kullanımının tam olarak hakkını veremezken yepyeni başka bir modelle karşılaşıyoruz. Hal böyle olunca yüzlerce alternatif arasından doğru cep telefonunu seçmek de zorlaşıyor. Erkekler için, asla geri çevrilmeyecek hediyelerden olan cep telefonu için alışveriş yaparken, öncelikle şu anda sahip olunan marka ve modelden daha çok fayda sağlayacak bir marka veya modele yönelmek gerekiyor. Hediyeyi kullanacak erkeğin günlük yaşantısı da, cep telefonu kullanımı için size ipuçları sağlayacak ve en doğru marka ve modeli bulmanızı sağlayacak.

cep telefonu

(Fotoğraf: Pinterest)

5. Mangal / Barbekü

Burnunuza kokusu geldi bile, değil mi? Boşuna inkar etmeyin, bütün erkekler bahçede veya müsaitse evin bir köşesinde cızırdayan mangalın başında sohbet etmeyi, “Pişmiş mi?” diyerek hazırladıklarının yarısını yemeyi pek sever. Tam da bu nedenle, bol muhabbetli, ağız tadıyla geçen bir yıl için, yılbaşında mangal - barbekü hediyelerini gözden geçirin. Ev veya site içerisinde kullanmak için elektrikli mangal modelleri, bahçede veya piknikte kullanmak için kömürlü barbekü modelleri sizi bekliyor.

mangal

(Fotoğraf: Pinterest)

6. Kol Saati

Cep telefonlarının saat işlevi görmesi nedeniyle artık ya aksesuar olarak tercih edilen ya da meraklıları tarafından özenle aranıp bulunan kol saatlerinin geri dönme zamanı geldi. Yeni yıla girerken, saat tam 12’yi gösterdiğinde tik-taklamaya başlayacak ve sevdiğiniz erkeğin hayatındaki her ana eşlik edecek kol saatini seçerken dikkat etmeniz gerekenlerse şöyle:

  • Deri kordunlu modeller, klasik ve şık tercihler olarak bilinir.
  • Plastik veya metal kordonlu modellerse kasa tipine göre spor şıklığı tamamlar veya günlük giyime uygun hale gelirler.
  • Seçeceğiniz kol saatinin mekanizmasının ömrü, fiyatıyla doğru orantılı olabilir.
  • Günümüzde pek çok erkek, kol saatlerini bir yatırım aracı gibi görmekte ve buna uygun modelleri tercih etmektedir.

erkek kol saati

(Fotoğraf: Pinterest)

7. Parfüm

Yeni bir yıla girerken, eski yılın hantallığından kurtulmak, yeni yılın güzelliklerine kucak açmak isteyen erkekler için yeni bir koku ideal hediye olacaktır. Hediyenin ulaşacağı erkeğin yaşı, iş hayatının yoğunluğu, günlük alışkanlıkları gibi farklı konulardan yola çıkılarak seçilecek parfüm, bir erkeğin stilinde, imzası haline gelebilecek kadar önemli bir aksesuardır.

Doğru parfüm seçiminin nasıl yapılacağı ise, başka bir yazının konusu olacak kadar önemli.

erkek parfümü

(Fotoğraf: Pinterest)

8. Kol Düğmesi

Her erkeğin bir gün mutlaka kullanacağı, şık bir davetin ya da özel bir gecenin yıldızı olan kol düğmeleri, yeni yıl alışverişinizin de kurtarıcısı olabilir.

Kol düğmesi seçiminizi yaparken hem kullanılabilecek olası okazyonları gözden geçirmeli, hem de kol düğmesini kullanacak erkeğin karakterini hesaba katmalısınız. Büyük taşlarla süslü kol düğmeleri bir düğün davetinin ışıltısına eşlik edebilecekken metal üzerine işlemeli kol düğmeleri önemli bir iş yemeğinin öne çıkan parçası olabilirler.

kol düğmesi

(Fotoğraf: Pinterest)

9. Mont

Montlar, özellikle deri ceketler veya trençkotlar, bir erkeğin gardırobunda koymak için sabırsızlandığı moda parçaları. Bir dokunuşla günlük stili farklı bir şıklığa taşıyan farklı mont modellerinden birisini alışveriş sepetine ekleyerek yeni yılda hem soğuktan korunmayı hem de stil sahibi bir görünüme kavuşmayı hediye edebilirsiniz.

erkek mont

(Fotoğraf: Pinterest)

10. Berjer Koltuk

Evet, en iyisini sona sakladık. Bir erkeğin kalbine giden yol, televizyon karşısında geçireceğiz uzun saatler boyunca rahat rahat oturabileceği, gazetesini evire çevire okuyabileceği, aslında evin merkezine yerleşeceği o koltuktan geçer. Berjer koltuklar, evin baş köşesi olma özelliğine sahip, hepimizin “Biraz da ben otursam.” diye iç geçirdiği cazibe noktaları olması sebebiyle, bir erkeğe yılbaşında verilebilecek en şaşırtıcı ancak etkili hediyelerden.

berjer koltuk

(Fotoğraf: Pinterest)

Bonus!

Küçük beyefendileri de unutmadık! Yılbaşı hediyenizin sahibi henüz yukarıda saydıklarımızla ilgilenemeyecek yaştaysa birbirinden havalı akülü arabalardan birini ya da minik adımlarını renklendirecek bir çift spor ayakkabı isteyebilir.

Bir gün akülü arabasının yerini gerçek bir otomobilin, spor ayakkabılarının yeriniyse daha büyük numaralı modellerinin alacağını çok iyi biliyoruz; o nedenle şimdiden babalarını, abilerini, amcalarını taklit etmek isteyen ufaklıklar için yukarıdaki alternatiflere göz atmayı ihmal etmeyin.

çocuk spor ayakkabı

(Fotoğraf: Pinterest)

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Blogger, moda yazarı, dijital fkirlerin adamı.