Öğrenci Evi Nasıl Döşenir?

Öğrenci hayatı demek bir yerde özgürlük demek; yeni arkadaşlıklar, fikirler, hayaller, sonu gelmez partiler, endişesiz bir ruh hali ama aynı zamanda ders çalışmak da demek tabii. Tüm bunların start aldığı yer de malum, -en sonunda- anahtarını ev sahibinden teslim aldığınız ve kapısını heyecanla araladığınız kendinize ait öğrenci evi. Bu noktada gerek tek başınıza eve çıkıyor olun, gerekse de üniversiteden bir arkadaşınızla aynı daireyi paylaşıyor, aklınıza gelen ilk sorulardan biri muhtemelen şu olacaktır: “Bu evi, bu odayı en ucuz yoldan nasıl döşeyebilirim?” Soruyu takiben giriştiğiniz eşya araştırması da bu noktada onlarca saat incelemeyi ve işin içinden çıkamadığınız kompleks düşünceleri beraberinde getirecektir ki, biz de panik yapmamanız için işte bu noktada devreye giriyoruz.

Öğrenci evi dekorasyonu için ihtiyaç duyulması muhtemel ana ürünlerden ve bu ürünleri satın alırken aklınızın bir köşesinde tutmanız gereken birkaç ipucundan meydana gelen aşağıdaki başlıklar umarız size bir fikir verecek ve yol gösterecektir.

  • Önce ihtiyaç duyacağınız temel ürünleri listeleyin ve ardından bu liste doğrultusunda Alve.com'da piyasada bulunan ürünleri görüntüleyin, özellikler ve fiyatlar anlamında karşılaştırın ve kategori filtreleri aracılığıyla aradığınız ürünü kolayca ve hızlıca tespit edin.
  • Harcamayı planladığınız miktar doğrultusunda satın almak istediğiniz ürünün fiyat geçmişi grafiğine göz atın. Azalma eğilimi gösteren bir tablo, yakın zamanda fiyatın daha da düşeceği anlamına geliyor olabilir.
  • Hangi ürünü alacağınıza karar vermeden önce aklınıza takılın sorulara yanıt bulmak ve doğru seçim yapmak adına televizyon, klima, ısıtıcı, buzdolabı, kombi gibi ürünlerin satın alma rehberlerini inceleyin.
  • İhtiyaçlarınızı karşılayacağına inandığınız ürünleri belirleyin ve bu ürünleri satan çevrenizdeki mağaza şubelerine bir göz atın. Bugünlerde kargo ücretleri birbirinden çok farklılık göstermese de, daha yakınızdaki bir mağaza siparişinizi daha hızlı teslim edebilir.
  • Bazen bir mağaza diğerlerine nazaran uzakta da olsa ürünün satışı için daha uygun bir fiyat teklif ediyor olabilir. Ürün sayfasındaki tüm fiyatlara yukarıdan aşağıya bir göz gezdirmeyi ve ardından tek bir tıkla aklınıza yatan mağazanın sayfasına ulaşıp, alışverişinizi tamamlamayı ihmal etmeyin.
  • Son olarak sizden başka bir öğrenci de gün geldiğinde sizinle aynı süreçlerden geçecektir. Dolayısıyla ürünün elinize ulaşmasının ardından sipariş numarasıyla önce satın alım yaptığınız mağazayı, ardından da ürünü değerlendirmeyi es geçmeyin.

Her başlangıç yeni bir serüvendir. Eğitim hayatınızda ve kariyerinizde şimdiden başarılar dileriz!

beyaz eşyaçalışma masası

televizyonkanepelaptopyatak

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.