LG G4 İncelemesi: Kore'nin Yeni Süper Silahı

LG’nin en yeni akıllı telefonu LG G4, heyecanla beklendiği üzere Nisan sonunda Londra’da gerçekleştirilen toplantıyla görücüye çıkarıldı. Biz de bunu fırsat bilerek cihaza, önden inceleyebildiğimiz kadarı ile el atarak neyi var neyi yok diye kısaca masaya yatırdık. Hazırsanız, başlayalım.

Güney Koreli şirketin bu yeni cihazı baktığınızda siz de göreceksiniz ki LG G4’ün ilk dikkat çeken özelliği, LG’nin şıklık anlamında yaptığı geliştirmeler; bunun en açık örneklerinden biri ise arka kapakta kullandığı gerçek deri. Doğrusunu söylemek gerekirse bu daha önce görmediğimiz türde bir detay ve sizin de fotoğraflarda açıkça fark edeceğiniz üzere oldukça etkileyici bir tasarım ortaya çıkarıyor. Tabii avucunuzun içinde tutmanın yarattığı his ise bambaşka.

Teknik açıdan bakacak olursak da LG’nin ekran boyutları ve ekran çözünürlüğü anlamında aynı ölçü ve değerleri koruduğunu görüyoruz; ki bu da 5.5 inçte Quad HD ekran anlamına geliyor. Fakat bu noktada bahsetmemiz gereken yenilik, hatta “önemli” yenilik panele ilişkin. LG’nin kendi ürettiği ve IPS Quantum Display olarak adlandırdığı bu yeni panel, geçen sene piyasaya sürülen LG G3’ün ekranından %25 daha iyi parlaklık ve %50 daha iyi kontrast sunarken, renk üretimi bakımından da %20 daha zengin bir görüntü ortaya koyuyor. Buradan varabileceğimiz sonuç, yeni amiral gemisindeki paneliyle LG’nin, şu an akıllı telefon piyasasındaki en iyi ekranlardan birine ev sahipliği yaptığı.

Peki cihaz gücünü nereden alıyor? Basit soru, güçlü yanıt: Altı çekirdekli çipe sahip olan Snapdragon 808 işlemci, 3 GB RAM ve 32 GB’lık depolama alanından. Kaldı ki bu alanın size yeterli gelmemesi durumunda microSD card aracılığıyla hafızayı artırmanız da mümkün. Kamera konusuna değinmemiz gerekirse, 8 megapiksellik ön kameradan o kadar olmasa da, özellikle 16 megapiksel çözünürlüğe ve ortalamadan %40’a kadar daha fazla sensör büyüklüğüne sahip olan arka kameradan performans anlamında beklentilerimizin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. LG G4’teki yeni görüntü sabitleme özelliği ile titrek videolara ve bulanık fotoğraflara olan vedanızı şimdiden yazabilir, Laser Autofocus ile compact fotoğraf makinelerinden alışık olduğunuz bir deneyime kendinizi hazırlayabilirsiniz.

Android’in son versiyonu Lollipop (5.1) ve şirketin kendi kullanıcı arayüzü ile Türkiye’de piyasaya Haziran başında sürülmesi beklenen LG G4’ün, dedikodulara göre plastik bir kapakla daha uygun fiyata satılacak bir versiyonun da tanıtılması bekleniyor.

Ürünün Türkiye'de piyasaya sunuluşundan ilk siz haberdar olmak istiyorsanız, LG G4'ü Alve.com'da favorilerinize ekleyin!

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.