Ürünleri Kıyaslayın, Fiyatları Karşılaştırın; Fakat Bu Kadarıyla da Yetinmeyin!

Yeni bir şey almak istiyorsunuz. Ne alacağınızı bilmiyorsunuz. Ya da biliyorsunuz da “Hangisi olduğundan emin değilim” diyorsunuz. Tüm bunları geçelim, ihtiyaçlarınızı karşılayacak şeyin tam olarak ne olduğuna karar veremiyorsunuz. Endişelenmeyin; Alve.com bugünler için var.

Ürün karşılaştırma ve fiyat kıyaslama fonksiyonlarının yanı sıra kullanıcıların karşısına, onların  online alışveriş deneyimlerinden optimum faydayı elde etmelerini sağlayacak özelliklerle çıkan Alve.com, tek bir platform üzerinden tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veriyor.

Nasıl mesela? Örneklendirelim.

Ürün Değerlendirmeleri

“Ürün değerlendirme”, Alve.com üyelerinin sahip oldukları bir ürüne ilişkin olumlu ve olumsuz görüşlerini aktarabilmelerine olanak tanıyan ve böylece tüm diğer kullanıcıların (Alve.com üyesi olsun ya da olmasın) aradıkları ürüne ilişkin kişisel deneyimlerden haberdar olmalarını sağlayan bir özelliktir. Kullanıcıların ürün araştırma ve satın alma kararı verme adımlarına yardımcı olan bu özellik, ürüne sahip kullanıcıların ondan ne derece memnun olduklarını ve ürünün beklentilerini ne derece karşıladığını gösteren, tecrübeye dayalı bir nitelik taşır ve bu da onu subjektif kılar.

Uzman Değerlendirmeleri

Her bir ürünün kendi sayfasında o ürün özelinde yayınlanan “uzman değerlendirmeleri”, ürün değerlendirmelerinden farklı olarak profesyonel bir bakış açısı ortaya koyarlar. Ürünün olumlu yönlerine olduğu kadar olumsuz yönlerine de değinen bu kısa ve öz değerlendirme yazıları, satın alma kararı aşamasında göz atılması gereken önemli kaynaklardan biridir.

Mağaza Değerlendirmeleri

Tıpkı ürün değerlendirme fonksiyonunun olduğu gibi “mağaza değerlendirme” de, yine Alve.com üyelerinin alışveriş yaptıkları mağazayı olumlu ve olumsuz tüm yönleriyle değerlendirebildikleri ve kişisel deneyimlerini paylaşabildikleri bir diğer fonksiyondur. Bu fonksiyonu kullanmaları sırasında üyelere, sipariş oluşturma kolaylığından teslimat işlemlerine, mağazanın sorulara verdiği yanıtlardan satış sonrası desteğe kadar mümkün olduğunca sürecin tümüne değinmeleri tavsiye edilir. Bir  Alve.com üyesinin bir mağazayı değerlendirmesi için fatura ya da sipariş numarası girmesi önkoşul olarak sunulur ki, bu da paylaşılan deneyimin objektifliğini ve güvenilirliğini teminat altına alır. Bu değerlendirmeleri inceleyerek bir kullanıcı, alışveriş yapmayı planladığı mağazanın müşteri hizmetleri, sipariş süreci, teslimat ve satış sonrası destek alanlarında ne kadar yetkin olduğu konusunda fikir edinerek, siparişi için uygun seçimi yapabilir.

Ürün Karşılaştırmaları

Özellikle iki ya da daha fazla ürün arasında seçim karmaşası yaşayan kullanıcıların hayatını kolaylaştıran “ürün karşılaştırma” fonksiyonu, kafada soru işareti yaratan ürünlerin çok basit bir şekilde karşılaştırma listesine eklenerek bir cihazın diğerinden (ya da diğerlerinden) üstün olan ve olmayan özelliklerini ve iki üründen hangisinin daha ucuz ya da pahalı olduğunu gösterir.

Favoriler

Alve.com’daki “Favoriler” listesi, site üyelerinin, gelişmelerinden ve değişen fiyatlarından haberdar olmak istedikleri ürünleri takibe aldıkları bir sistem üzerinden işler. Bir ürünü Favoriler listesine ekleyen Alve.com üyesi, o ürüne ilişkin bir fiyat değişikliği yaşandığında, bir değerlendirme yazıldığında ve bunların yanı sıra kategoriye ilişkin bir satın alma rehberi yayınlandığında gerçek zamanlı olarak haberdar edilir. Ek olarak, aynı üye, favorisi olarak belirlediği bir üründe yaşanan önemli fiyat düşüşleri konusunda email aracılığıyla da bilgilendirilir. Böylece Alve.com üyeleri istedikleri ürünü ne zaman satın almaları gerektiğini daima bilirler!

Not: Alve.com’daki “Tartışma” ve “Kullanıcı İlanları” sayfalarının yakın gelecekte yayına alınmasıyla da, Favoriler listesinin bu başlıklar altında da üyelere bildirimler göndermesi planlanmaktadır.

Satın Alma Rehberleri

Her bir kategorinin doğal uzantısı olarak şekillendirilen ve hazırlanan  satın alma rehberleri, bir kullanıcının, söz konusu kategorideki bir ürünü seçerken nelere dikkat etmesi ve o ürüne ait hangi özellikleri göz önünde bulundurmasına ilişkin derli toplu bilgileri bir araya getiren kullanıcı dostu bir dille yazılmış makaleleri ifade eder. Bu rehberler aracılığıyla kullanıcılar almak istedikleri ürünü kafalarında daha net bir çerçeve içerisine yerleştirerek, arama süreçlerini kolaylaştırmış ve kısaltmış olurlar.

Blog & Sosyal Medya Kanalları

E-ticaret makalelerinden konferanslara, online alışveriş ipuçlarından ürün önerilerine kadar birçok konu başlığını bir araya getiren Alve.com’a ait  blog ve sosyal medya kanalları, belirli bir periyotta güncellenen haberleriyle okuyuculara farklı alanlardaki güncel bilgi akışını iletmeyi hedefler.

Not: Alve.com’un FacebookTwitterGoogle+LinkedIn ve Pinterest’te hesapları bulunmaktadır.

Mobile Duyarlı Tasarım

Responsive (duyarlı) olarak tasarlanan Alve.com, tüm akıllı telefonların ve tabletlerin ekranına kendini otomatik olarak ayarlayarak, kullanıcıların mobil cihazları aracılığıyla da aradıkları ürünlere hızlıca ve kolayca ulaşmalarını mümkün kılar.

Mobil Uygulamalar

Web tarayıcılarında gezinmektense uygulamaların altını üstüne getirmekten keyif alanlar içinse Alve.com’un  iOS ve Android işletim sistemli cihazlar için geliştirdiği ve ücretsiz olarak indirilebilen uygulamaları bulunur. İnternet sitesinde var olan birçok özelliğe erişimi mümkün kılan bu uygulamalar, internet bağlantısının var olduğu her yerden her an kullanıcıların istedikleri ürünlere ulaşabilmelerini ve en uygun fiyatları bularak alışverişlerini tamamlamalarını sağlar.

Gelecek Projeler

Alve.com ekibi hem mühendislik hem de içerik tarafında her gün yeni fikirler üzerinde çalışmakta ve kullanıcı ihtiyaçları doğrultusunda yeni geliştirmeler hayata geçirmektedir. Bu anlamda yakın zamanda kullanıma sunulması beklenen özelliklerden bazıları şöyledir:

  • Sergilenen ürünlerin stok durumları bilgisi
  • Kredi kartlarına ilişkin kolay anlaşılır taksitlendirme tabloları
  • Alve iş ortaklarının da yardımıyla daha doğru şekilde sunulan kargo fiyatları
  • Konum odaklı servisler açısından Türkiye’deki tüm zincir mağazaların konumlarına ilişkin veritabanı zenginleştirmesi

Alve.com’u kısaca tanıdıysanız, şimdi  karşılaştırmalı alışveriş platformu turuna başlama zamanı!

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.