Açık Havada Hafif Koşular Yapmanın Tam Zamanı! Peki Hangi Spor Ayakkabıyı Seçmeli?

11.11.2014 basın

Yaz akşamlarında sahilde koşmanın, sabah saatlerinde yeşil alanlarda yürüyüş yapmanın tadı başkadır. Her ne kadar yeni çağın insanı, formunu fitness center’larda korumaya çalışsa da açık havada, bol oksijenli alanlarda spor yapmanın keyfi apayrı. Havalar soğumaya başladı diye boş zamanlarınızı kapalı mekanlara tıkılıp kalmak yerine, arkadaşlarınızla veya aile bireyleriyle birlikte hem yeni yerler keşfederek hem hareket ederek sağlıklı bir şekilde geçirebilirsiniz.

Hafif koşular, tempolu yürüyüşler, yaşam kalitenizin artmasına yardımcı olduğu gibi, fiziksel performansınızı da geliştirir. Sağlığınızın değerini anlamanıza yardım eder. Özellikle kalp ve damar hastalıkları olmak üzere pek çok hastalık riskini azalttığı uzmanlarca kanıtlanan spor, endişe ve kuruntularınızdan kurtulmanıza, kafanızı boşaltmanıza da yardımcı olur. Hele bir de yemyeşil bir ormanda veya deniz kıyısında olunca...

İstanbullu sporseverler Avrasya Maratonu'nda buluşuyor

Her yıl binlerce sporseveri buluşturan, Asya’dan başlayıp Avrupa kıtasında sona eren Avrasya Maratonu, boğaz havası alarak keyifli bir koşu yapmak isteyenler için de fırsat... 16 Kasım Pazar günü düzenlenecek maraton için yavaş yavaş hazırlıklara başlamak da şart şüphesiz... Koşmak şart değil elbette, tempolu yürüyüşle de halk koşusuna katılabilirsiniz. Ancak ham vücudumuzu ısıtarak bu uzun mesafeli maratona alıştırma yapmak mutlaka gerekli.

Bu arada açık hava koşuları için de, maraton için de uygun kıyafetleri seçmek şart. En önemlisi de ayaklarınızın rahat edeceği, sizi yormayacak bir çift spor ayakkabı...

Fiyat ve ürün karşılaştırma sitesi Alve.com, “Kendime en uygun spor ayakkabıyı nasıl bulurum? Nasıl bir model seçmeliyim? En uygun fiyatlı ayakkabıyı nerede bulurum?” diye merak edenler için yüzlerce çeşit ayakkabı seçeneği sunuyor.

İşte kadınların Alve.com'da en çok aradıkları koşu ayakkabıları:

  • Nike Lunarglide+5 599395-011: Denge, yumuşaklık ve esneklik Nike LunerGlide+5’te bir araya geliyor. Taban desteği ve hafifliği en önemli özellikleri...
  • Nike Air Pegasus+ 30 599392-601: Koşuseverlerin 30 yılı aşkın süredir kullandığı Nike Air Pegasus+ 30, hızı ve dayanıklılığı ile biliniyor.
  • Nike Dual Fusion Run 3 (GS) 654143 001: Nefes alabilen üst dokusu ile çok tercih edilen modelin alt tabanı da koşu için uygun olarak tasarlanmış.

Erkeklerin Alve.com’da en çok aradıkları koşu ayakkabıları:

  • Nike Zoom Fly 630915 600: Esnek ve dikişsiz yapısı ile tercih edilen model hafifiliği ile öne çıkıyor.
  • Adidas Marathon 10 NG M D66610: Dayanıklı ve konforlu olan bu model günlük aktiviler için de tercih ediliyor.
  • Nike Dual Fusion Run 2 599541 017: Esnekliği, hafifliği ve taban desteği için tercih ediliyor. 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.