Alve.com’un bağlı olduğu Skroutz S.A., Avrupa’da halkın şampiyonu seçildi

17.06.2014 basın

Bu yıl yedincisi düzenlenen Avrupa İş Dünyası Ödülleri (European Business Awards), 27 Mayıs 2014 akşamı Atina’da düzenlenen törenle sahiplerini buldu. Avrupa’da başarı elde eden farklı sektörlerdeki şirketlerin her yıl; inovasyon, liderlik, sosyal sorumluluk, pazarlama, büyüme stratejisi ve süreç yönetimi gibi kategorilerde değerlendirildiği organizasyonun, bu sene ilk kez verilen “Avrupa Halk Şampiyonu” (The European Public Champion) ödülünü, Yunanistan merkezli teknoloji şirketi Skroutz S.A. kazandı.

Türkiye’de de Nisan 2013’te hizmet vermeye başlayan ürün ve fiyat karşılaştırma motoru Alve.com’un bağlı olduğu Skroutz S.A., Yunanistan’ın en popüler teknoloji şirketlerinden biri olarak dikkat çekiyor. Skroutz.gr adresli internet sitesinde ürün ve fiyat karşılaştırma motoru olarak hizmet veren ve aylık 3,4 milyon tekil ziyaretçi, 6,2 milyon ürün, bin 300 online mağaza, günlük 340 bin arama ve yine aylık 95 milyon sayfa görüntüleme sayısına sahip olan şirket, 40 Avrupa ülkesinden aynı kategoride aday olan yaklaşık bin şirketin önüne geçmeyi başardı ve “Avrupa Halk Şampiyonu” seçildi.

Skroutz S.A.‘nın Teknolojiden Sorumlu Başkanı ve Kurucu Ortağı Vasilis Dimos, ödülle ilgili olarak “Avrupa’daki en önemli organizasyonlarından biri olan Avrupa İş Dünyası Ödülleri’nde aldığımız bu ödül bizim için büyük bir onur. Skroutz S.A. olarak onlarca ülke ve binlerce şirket arasından bu ödülü kazanmış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Halkın şampiyonu olmaksa bizim için en önemlisi” şeklinde konuştu.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.