300 TL'den Daha Uygun Fiyata Alabileceğiniz Stil Sahibi Güneş Gözlükleri

Tamamı güneşli günlerin gelmesine şunun şurasında ne kaldı? Göz sağlığı açısından büyük bir önem taşıyan ve zararlı ışınlar nedeniyle lüks olmanın aksine bir ihtiyaç olan güneş gözlükleri, belki de seçim aşamasında en zorlanılan aksesuarlardan biri. Hem stil hem de fiyat açısından. Biz de bu nedenle Alve olarak 300 TL altında (ya da civarında) alınabilecek güneş gözlüğü modellerinden küçük bir derleme yapıp, sizinle paylaşmak istedik. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bizimle aşağıda paylaşmayı, güneş gözlüğü seçerken dikkat edilmesi gerekenleri öğrenmek için ise özel olarak hazırladığımız doğru güneş gözlüğü seçimi rehberini okumayı ihmal etmeyin!

Persol

Hem optik gözlükler hem de güneş gözlükleri anlamında dünyanın en saygın markalarından biri olan ve ismi İtalyancadaki “per il sole” (güneş için) teriminden gelen Persol, bugün, birçok Hollywood yıldızı da dahil olmak üzere sadık kullanıcıları arasındaki popülerliğini korumaya devam ediyor. Markanın gri kristal camlara ve el yapımı asetat bir çerçeveye sahip PO3040S 24/31 modeli, özellikle geniş yüzlü kişiler için göz önünde bulundurulması gereken güneş gözlüklerinden.

Persol Güneş Gözlüğü

Ray-Ban

ABD Hava Kuvvetleri (USAF) pilotu Teğmen John A. Macready’nin, 1929 yılındaki bir balon uçuşu sırasında meydana gelen patlamada gözlerinin zarar görmesi üzerine, pilotun bir sonraki uçuşları için tasarlanan Aviator gözlük modeli, bugünkü Ray-Ban markasının da doğmasının altındaki neden. Bugün Aviator’ın yanı sıra özellikle Wayfarer ürün grubuyla da popülerliğini koruyan Ray-Ban’ın, John Lennon tarzı RB3447 - 029 modeli de es geçilebilecek gibi değil.

Rayban Güneş Gözlüğü

Police

80’ler, bugün dahi andığımız tematik parti, vatka ve kabarık saç akımlarını beraberinde getirirken, bir diğer yandan tasarımcıların bizzat kendilerinden semboller kullanmaya başlamalarına da tanıklık etti. İşte bu yıllarda sadece bir “aksesuar” olmaktan çıkıp bir “moda aksesuarı”na dönüşen güneş gözlükleri, İtalyan markası Police’in de sektöre girip, 90’larda mavi gözlük camı akımını başlatmasıyla farklı bir görüş alanı kazandı. Her ne kadar mavi merceklere sahip olmasa da plastik çerçevesi ve hafif yapısıyla Police’in Aviator stili Pl 1666 Z42f 59 modeli ise bizim yine favorilerimizden.

Police Güneş Gözlüğü

Yves Saint Laurent

Yves Saint Laurent markasını 1961’de partneri Pierre Bergé ile hayata geçirmesinin hemen ardından yarattığı çizgiler ve dönemin klasik giyim tarzının dışına çıkan kararlarıyla dikkat çeken Yves Saint Laurent, marka serüveni boyunca parfümler ve güneş gözlükleri gibi farklı ürün gruplarına girmekten de hiçbir şekilde çekinmedi. Kendisinin en büyük ilham perilerinden biri olan ünlü Fransız aktris Catherine Deneuve’nin YSL ürünleriyle beyazperdede bol bol boy göstermesiyle de, markanın dönemin trendleri konusunda belirleyici olduğunu söylemek mümkün. Yves Saint Laurent marka güneş gözlüğüne dönecek olursak da, biz sizin için tercihimizi yine unisex ve kemik çerçeveli bir model olan 2317 PN770’den yana kullanıyoruz.

Yves Saint Laurent Güneş Gözlüğü

Oakley

Fikirleri garajda doğan tek markanın Apple mı olduğunu düşünüyorsunuz? Üniversitede eczacılık okurken fakülteyi bırakan ve evinin garajında ilk spor güneş gözlüğünü tasarlayıp, bu tasarladığı gözlüğe de köpeğinin adı Oakley’i veren James Jannard, o dönemde markanın şu anki gücüne ulaşacağını muhtemelen öngörmemişti. Ancak kuşkusuz ki Hollywood’i ele geçirmesi ve X-Men, Blade ve Black Hawk Down gibi hasılat rekorları kıran filmlerde tasarladığı güneş gözlüklerinin takılması ve modellerin kitleler tarafından fazlasıyla kabul görmesi kendi proaktif girişimleriyle oldu. Henüz bir Oakley’iniz olmadıysa, henüz geç değil; 9084 12-994 modeline bir göz atın.

Oakley Güneş Gözlüğü

Vogue

Bugün “moda” kelimesi kullanıldığında akla gelen ilk çağrışımlardan biri 1892 yılında kurulan Vogue dergisi olsa gerek. Keza, ilintili olarak Madonna’nın bugün dahi çalındığında insanın içini ritimle dolduran 1990 yılında yayınlanmış o ünlü pop şarkısı da öyle (They had style, they had grace; Rita Hayworth gave good face!). Derginin, yine kendi adıyla hayata geçirdiği güneş gözlükleri ise piyasaya sürüldükleri ilk günden bu yana hem erkekler hem kadınlar için stili ve modayı enfes bir şekilde, hem de pahalıya kaçmadan bir araya getirmeyi başardı. Üstelik bunu sadece kendi tasarımcıları ile değil, Kate Moss gibi ünlü yıldızların tasarımlarına yer vererek de yaptı. Peki bizim size önerimiz? Özellikle geniş yüzlerde çok iyi duran VO2717S W65613 modeli.

Vogue Güneş Gözlüğü

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.