Alve'de Haziran Nasıl Geçti?

Nisan ayında lanse edilmesinin ardından iki ay gibi kısa bir sürede teknolojiden otomotive, modadan hobiye onlarca kategoride bünyesine 40'ı aşkın mağaza kazandıran Alve, sayısı hızla 500 bine yaklaşan ürün çeşitliliğiyle de Haziran ayı boyunca kullanıcılarına çeşitli alanlarda fiyat ve ürün karşılaştırma imkanı sunmaya devam etti.

Mayıs ayının son günlerinde İstanbul Bilişim mağazasının ürünlerine sayfalarında yer vermeye başlayan Alve, geçtiğimiz ay içerisinde ise Bilişim World, Alışveriş Reyonum, Mecrea, En İyi Teknoloji, Arçelik Alışveriş, Bahçe Market, Bi' Sipariş ve Spor Servis ile işbirliği gerçekleştirerek toplam mağaza sayısını, geliştirmekte olduğu "mağaza alanı"na da aldığı pozitif dönüşlerle 42'ye yükseltti.

Sisteme 100 bin civarı yeni ürün girişinin yapıldığı Haziran ayı özellikle parfüm, cep telefonu ve dijital fotoğraf makinesi kategorilerinin güçlendirildiği bir ay oldu. Teknik özellikleri zenginleştirilen bu kategorilerde şimdi kullanıcılar aradıkları ürünlere filtreleme sistemiyle çok daha rahat ulaşabiliyor ve bir ürünün detaylı teknik bilgilerini, mağaza ya da marka web sitelerini teker teker gezmek durumunda kalmadan Alve'deki ürün sayfası üzerinden görüntüleyebiliyorlar.

Buna ek olarak, "Hobi-Spor" ana kategorisi içerisinde konumlandırılan "Sağlık" alt kategorisinin geliştirilmesiyle 8 ana başlıkta gruplandırılan ürünler kullanıcılara artık daha kolay arama yapma olanağı sunuyor. Son haliyle kategori isimleri şöyle: Tansiyon aleti, beslenme ve sağlık, termometre, tekerlekli sandalye, diş fırçası, medikal cihaz, hastane mobilyası ve son olarak da ortopedik ürün.

Mayıs ayı sonunda başlayan ve takip eden günlerde kritik düzeylerde devam eden "Gezi Parkı Protestoları" ile Türkiye'de önemli ölçüde ivme kaybetmiş olan e-ticaret deneyimi son bir haftada tekrar eski performansına kavuşurken, Alve de her bir kategorisine yeni ürünler kazandırma yolunda emin adımlarla ilerliyor.

Yeniliklerden ve Temmuz sürprizlerinden haberdar olmak için, Alve'yi takipte kalın!

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Quality & Assurance Manager at Alve.com