Bir Karşılaştırma Motorunun Gizli Defteri: Şubat 2014

Size de bu sene kış pek yaşanmamış gibi geldi mi? Ara sıra yağan yağmurlar ve aniden bastıran birkaç soğuk hava dalgası da olmasa, neredeyse ne gidip kombileri yakmaya yeltenecektik ne de ısıtıcıların çalıştırma düğmelerinin nerede olduğunu yeniden bulmaya. Şikayetçi miyiz peki? Pek sayılmaz. Alve ofisinin bulunduğu 12. kattan bazen griye bazen maviye dönen gökyüzünü keyifle izlediğimiz iyi bir kış geçirdik biz; özellikle de Şubat.

Geçtiğimiz ayki blog yazımızda da bahsettiğimiz üzere Zanox, Digitouch ve Linkwise gibi satış ortaklığı ağlarıyla gerçekleştirdiğimiz işbirlikleri ve sisteme direkt katılanlar dahil yepyeni 35 online mağazayı karşıladık. Kişisel ve ev elektroniğinden modaya açılan bir yelpazede bu mağazalardan bazıları şöyle: Mango, KlikSA, Gold, Avansas ve Tezev.

Kısa süren Şubat ayı içerisinde 188 bin tekil ziyaretçinin 800 bin sayfa görüntülediği Alve, özellikle mobil trafik anlamında önemli bir performans sergiledi ve responsive tasarımının kullanıcılara getirdiği kolaylıkla, tüm ziyaretlerin %35’inin akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlardan yapılmasını sağladı. Bu Ocak ayına göre %28’lik bir artışı ifade ediyor. Mobilde bizimle bu denli haşır neşir olduğunuz için hepinize teşekkürü bir borç biliriz.

Şubat ayı içerisinde yine bir ayrıma giderek kahve makineleri ve çay makineleri için iki ayrı kategori oluşturduk ve kullanıcıların site içerisindeki davranışlarından yola çıkarak laptop çantalarını ve tablet kılıflarını da ayrı gruplar altında toparladık. Bu ayrımların ilerleyen günlerde ürün araması anlamında işinizi daha kolaylaştıracağına inanıyoruz.

çay makinesi

Tüm bu teknik yoğunluğa rağmen ayın en güzel, yılın en sevgi dolu gününü de unutmamız mümkün değildi tabi. Hala kararsız olanlar için Sevgililer Günü’nden bir süre önce yayınladığımız “Sevgililer Günü’nde Sevgiliye Ne Alınır?” rehberi, özellikle parfüm ve kişisel elektronik kategorilerinde kullanıcılara ürün bazında iddialı ve şık önerilerde bulundu, birçok hediyenin gidip gelmesine aracılık etti.

Ayın en önemli etkinliklerinden bir diğeri ise kuşkusuz, 24-27 Şubat tarihleri arasında Barselona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress idi. Tüm teknoloji dünyasının nefeslerini tutarak beklediği bu etkinlik sırasında önceden de sinyalleri verildiği üzere Samsung yeni amiral gemisi Samsung Galaxy S5’i, Sony akıllı telefon haricinde tablet seçeneğini de bulunan Sony Xperia Z2’yi, LG ise LG G Pro 2 gibi yepyeni ürünlerini lanse etti. Bunlar tabii etkinlikte tanıtılan ürünlerden sadece bazıları; yoksa HTC ve Lenovo gibi markaların da sürprizlerini es geçmek mümkün değil. Bu yeni oyuncakların Türkiye’de satışa sunulacağı tarihten anında haberdar olmak için Alve’de yarattığımız sayfaları kullanarak, ürünleri favoriler listenize eklemenizi tavsiye ederiz:

İlkbahar’a umduğumuzdan da hızlı girmiş, hatta Mart’ı neredeyse bitirmişken, havalar kadar modunuzun da iyi olmasını dileriz. Neye ihtiyacınız olursa, biz buradayız: www.alve.com

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.