Alve'de Ocak Nasıl Geçti?

3… 2… 1… “Hurra!” dedik, 2014’e bomba gibi girdik ve saymaya başladık: 1… 2… 3… Bir de baktık ki Lidyana.com ve Giycem.com da dahil olmak üzere Ocak ayında 27 yeni mağazayı daha Alve sistemine dahil ederek, toplamda 179 mağazaya ulaşmışız! Bunun farklı bir okuması ise teknolojiden modaya, otomotivden spora ürün sayısı anlamında 2 milyon barajını aşmış olmamız (Buraya alkış efekti gelecek).

Peki, bu heyecanımızı bir kenara koyalım ve bakalım Ocak süresince başka neler yapmışız?

Mağaza sayısının artışıyla doğru orantılı olarak yükselen ürün sayısı, içerikte çalışan arkadaşlarımız üzerindeki iş yoğunluğuna -sağolsun- katkıda bulununca ekibimizi büyütmeye karar verdik ve geçtiğimiz ay içerik girişi için iki yeni pozisyon açtık. Yeni arkadaşlarımız en kısa zamanda Alve’nin bir parçası haline gelerek, ürün ve fiyat karşılaştırması anlamında kullanıcı deneyimini optimize etme sürecine katılıyor olacaklar. Sonuçlarını ise hep beraber takip edeceğiz.

Mağazalardan söz etmişken, ek olarak, görüşmelerimizin bir süredir devam ettiği ve Ocak ayı itibariyle gerçekleştirmeye başladığımız yeni işbirliklerinden de bahsetmek isteriz. Affiliate network’lere ilişkin bu işbirlikleri sonrasında NetAffiliation’ın ardından Türkiye’nin yine önemli satış ortaklığı ağlarından Zanox, Digitouch ve Linkwise ile de çalışmaya başlayarak, online mağaza portföyümüz anlamında önemli bir adım atmış olduk. Bu işbirliklerinin Alve’ye detaylı yansımalarını Şubat ayı blog yazımızda daha detaylı bir şekilde öğreneceksiniz; size söz.

Kullanıcıların Alve’de geçtiğimiz ay itibariyle karşılaşmaya başladığı yeni ayrıntılardan bahsetmemiz gerekirse, bunların en başında tabletler geliyor. Uzun ve ummalı bir çalışma sonrasında tabletlere ait teknik özellikleri belirleyerek, kullanıcıların aradıkları tabletlere daha hızlı ulaşmalarını sağlayacak filtrelerimizi hayata geçirdik. Bu anlamda ekran boyutundan dahili hafızaya, işletim sisteminden ekran çözünürlüğüne farklı filtreleri kullanarak ihtiyaçlarınıza yönelik tableti hemen bulacağınıza inancımız tam. Bi’ deneyin isterseniz: Tabletler.

Yılbaşı hediye seçim rehberimize ilişkin anasayfa tasarımımızın yeni yıla girmemizin ardından tarih olmasıyla birlikte, kış sezonu için özel olarak hazırladığımız ve ısıtıcı satın alma rehberi ve ısıtıcı kategorisine yönlendirdiğimiz tasarımımız yine yeni bir ayrıntı olarak kullancılarımızın karşısına çıktı. Ve bu yeni tasarım sayesinde başarılı ve tatmin edici sonuçlar da tabii ki beraberinde geldi; kendimizi -bir kez daha- ne kadar tebrik etsek az (Biraz şakacıyız evet).

Son olarak geçtiğimiz aya sayılar anlamında baktığımızda da, Ocak ayının genelde alışveriş anlamında durgun bir dönem olmasına rağmen, hem ziyaret, hem ziyaretçi hem de sayfa görüntüleme anlamında büyüme gösterdiğimizi görüyoruz. Özellikle Alve’yi mobil cihazlardan ziyaret etmeyi tercih edenlerin oranının %18 artmış olması da yine bizim için sevindirici, responsive tasarımımızın her geçen gün daha çok kullanıcı tarafından benimsenmesi anlamında gurur verici bir hadise (Alkışlar yükselir). Geçen ayın verilerine ilişkin tablomuz her ay olduğu gibi hemen burada:

Mart’ta tekrar görüşmek üzere demeden önce, önemli bir atasözümüze atıfta bulunmak ister ve önleminizi almanız için ısıtıcı kategorimize bi’ göz atmanızı tavsiye ederiz: Mart kapıdan baktırır, kazma kürek yaktırır!

To be continued...

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.