Sevgililer Günü'nde Sevgiliye Ne Alınır?

“From your Valentine…”

Efsane bu ya; bunlar belki de bir mektubu bitirirken, yıllar sonra sevenler arasında yeni bir geleneğin başlamasına sebep olacak son satırlardı Aziz Valentine’den sevgilisine yazılan. Ve o gelenek bugün farklı dillerde farklı isimlerle anılırken, takvimlerin 14 Şubat’ı gösterdiği her gün öyle ya da böyle heyecanla beklenmeye başlayacak ve Greeting Card Association’ın verilerine göre yaklaşık 1 milyar tebrik kartının gönderilmesine sebep olacaktı.

Biz de ekip olarak o tebrik kartçılardanız; hem de özel notlarını içerisine el yazısı ile yazanlardan. Ancak bu kartların yanına hem kendimiz hem de sevdiğimiz kişi açısından büyük anlam ifade edebilecek Sevgililer Günü hediyeleri de eklemeyi ihmal etmiyoruz. Kimimiz bu anlamda sevgilisine güzelce paketlenmiş bir çiçek hediye ediyor, kimimiz ise bir şişe parfüm.

Peki bu senenin Sevgililer Günü hediyesi olarak sizin aklınızda ne var, “o”na ne almayı planlıyorsunuz? Eğer henüz karar vermediyseniz bu yazının devamında kız/erkek arkadaşınız için göz önünde bulundurabileceğiniz hediye önerilerine yer veriyoruz; dolayısıyla okumaya devam! Şayet kararınızı çoktan verdiyseniz ve hatta hediyeyi aldıysanız da bizimle ne olduğunu yorum kısmında paylaşmayı ihmal etmeyin.

Sevgiliye ne alınır?

Parfüm

Parfüm, malum, her güzel şey gibi biten bir şey. Sıkmaya doyamadığınız ya da bazı durumlarda hemen bitmesin diye sıkmaktan imtina ettiğiniz favori parfümünüzü şık bir paket içerisinde sevgilinizin ellerinizden aldığınızı düşünsenize? Evet biliyoruz, burna olduğu kadar kulağa da oldukça hoş oluyor.

Hemen hemen herkesin favori bir parfümü vardır ve eminiz ilişkiye henüz başlamadıysanız siz de sevgilinizin hangi parfümü sevdiğini/kullandığını biliyorsunuzdur ama olur da onu farklı bir parfümle şaşırtmak isterseniz diye birkaç öneride bulunmak isteriz.

Kız arkadaş için:

Erkek arkadaş için:

Kol Saati

Zamanı kontrol etmek/durdurmak/sekteye uğratmak mümkün değil belki ama, akıp gidişine şık bir kadranın orta yerinde göz atmak sıradan bir alışkanlığı hevesle yapılan bir aktiveteye dönüştürecektir kuşkusuz. Saatin kaç olduğunu her kontrol ettiğinde aklına -en iyi ihtimalle- sizin gelecek olmanız ise cabası! Bu anlamda sevgiliye kol saati hediyesi, o aradığınız şey olabilir.

Kız arkadaş için:

Erkek arkadaş için:

Kişisel Elektronik

Teknolojik cihazlar her ne kadar erkek oyuncağı olarak göz önünde bulundurulsa da, biz inanıyoruz ki kadınlar da artık en az karşı cinsleri kadar bu ürünlere ilgi gösteriyorlar. Sokağa çıktığınızda, metroya bindiğinizde ya da bir şeyler içmeye gittiğinizde etrafınızın özellikle kadınlar tarafından rengarenk bir hal aldığını fark etmemiş olamazsınız, değil mi?

Peki ya hanımlar; erkek arkadaşınızın teknolojiye olan düşkünlüğünü en iyi siz bilmiyor musunuz? Evet, bu gerçeği söylenerek ve bir yandan da gözlerinizi devirerek kabul ettiğinizin farkındayız. O yüzden biz iyisi mi çok fazla kafa karışıklığı yaratmadan önerilerimize geçelim. Ladies first!

Kız arkadaşınız için:

Erkek arkadaşınız için:

Bunlar bizim, hem bazı popülerlik verilerini hem de kişisel beğenileri dikkate alarak oluşturduğumuz naçizane Sevgililer Günü hediyesi önerileri... Eğer sizin aklınızdan başka bir hediye almak geçiyor ya da birkaç ürün arasında seçim yapmaya çalışıyor da emin olamıyorsanız, ürün ve fiyat karşılaştırması imkanı sağlayan Alve arama motorundan istediğiniz zaman faydalanabilir ya da kategorilerimiz arasında dilediğiniz gibi fink atabilirsiniz!

Ancak... Siz siz olun, Sevgililer Günü hediyeniz yanında çiçeği ihmal etmeyin!

“From your Alve…”

(Photo credit: Marie-Chantale Turgeon)

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.