100+ Online Mağaza Alve.com’da!

12.12.2013 basın

Pazara girdiği günden bu yana online alışveriş sektöründe emin adımlarla ilerlemeye devam eden ürün ve fiyat karşılaştırma motoru Alve.com, lanse edilişinin 10. ayında 100 mağazaya ulaşarak, yeni bir mesafe taşı katetmiş oldu. Alve.com’un Aralık ayı itibariyle beraber çalışmaya başladığı online mağazalardan bazıları şöyle: Darty.com.tr, Evoria.com, InceHesap.com, IstanbulBilisim.com.tr, MeCrea.com, Mudo.com.tr, TeknoSA.com ve WebdenAl.com.

100 mağaza barajını aşmasıyla birlikte yaklaşık 600 kategorideki toplam ürün sayısını da 1 milyonun üzerine çıkaran Alve.com, teknolojik cihazlardan moda ürünlere, araba aksesuarlarından spor aletlerine kullanıcıların her çeşit ürün arayışlarına sistemdeki farklı fonksiyonlarıyla yanıt vermeye odaklanıyor. Gelişmiş ürün ve fiyat karşılaştırma özelliklerinin yanı sıra, site içerisindeki satın alma kılavuzları, uzman incelemeleri, üyeler tarafından yapılan ürün ve mağaza değerlendirmeleri ve soru-cevap niteliğindeki tartışma platformu Alve.com’un akıllı alışveriş anlamındaki öne çıkan diğer fonksiyonlarından.

Online mağaza işbirlikleri

Kullanıcılara her koşulda yüksek kalite ve güvenilir hizmet sunmayı amaçlayan Alve.com, online mağazalarla gerçekleştirdiği işbirliklerinde belirli bazı standart ve kriterler doğrultusunda hareket ediyor ve sağlanan içeriğin güvenilirliği konusunda sıkı bir ekip çalışması gerçekleştiriyor. Alve.com’un işbirliği gerçekleştireceği online mağazaların karşılaması gereken koşullar arasında teslimat ve ödeme şekli detayları, kullanım koşulları metni, güvenlik protokülü (SSL) kullanımı ve mağaza fiziksel adresi gibi e-ticaret açısından önemli başlıklar yer alıyor. Ek olarak, online mağazalar tarafından sağlanan bu bilgiler, kullanıcılara olabildiğince eksiksiz bir alışveriş deneyimi yaşatabilmek adına Alve.com ekibi tarafından düzenli aralıklarla kontrol ediliyor.

Alve.com’un içerikten sorumlu olan ve gün geçtikçe büyüyen takımı kullanıcılara nitelikli bilgi sağlayabilmek adına sunulan bilgileri günlük periyotlarda denetlerken, bir yandan da online mağazalar tarafından otomatik sağlanan veri dosyalarının (XML) manuel olarak doğrulamasını gerçekleştiriyor.

Sonuç olarak, tek bir platform üzerindeki 100’den fazla mağazada detaylı arama ve fiyat karşılaştırma fonksiyonlarını bir araya getiren Alve.com, kullanıcıları için hızlı, güvenli ve akıllı online alışverişin kapılarını aralıyor.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.