Alve'de Kasım Nasıl Geçti?

Evet evet; Keanu Reeves, Charlize Theron ve bir sürü genç arkadaşımız sağolsun ki biliyoruz, Kasım’da aşk başkadır. Ancak işin gerçeği ne biliyor musunuz? Kasım’da asıl, alışveriş başkadır.

Neden diye soracak olabilirsiniz; haklısınız. Çünkü biz de aynı soruyu sorduk ve gördük ki güneş gözlüklerini yavaş yavaş kutularına kaldırıp, soğuk havalarla haşır neşir olmaya başladıkça kullanıcıların yaşadıkları evi ve işyerlerini ısıtma anlamındaki endişeleri büyüyor. Bu da tabii beraberinde kombi, termosifon, şofben, radyatör ve elektrikli soba gibi ısıtma sistemlerine ilişkin arayışların artışını getiriyor.

Kombi

Biz de Alve olarak kullanıcıların hem bu anlamdaki ihtiyaçlarına cevap verebilmek hem de yaşam alanları için doğru ısıtma sistemini bulmalarına yardımcı olabilmek için bir kombi satın alma rehberi yayınladık. Kombi alırken dikkat edilmesi gerekenleri özetleyen bu rehber, satın almak istediğiniz kombinin evinize uygun olup olmadığından hangi kombiyi seçmeniz gerektiğine kadar size birçok farklı noktada fikir verecek nitelikte. Unutmadan belirtmekte fayda var; hem iç mekan hem de dış mekan için portatif ısıtma sistemi seçme rehberimizi ise bu ay içerisinde yayınlamayı planlıyoruz.

Alışveriş kısmına kaldığımız yerden devam… Yılın son günlerine yaklaşmaya başlamamızla beraber yılbaşı alışverişi yapma ve yılbaşı hediyesi seçme alışkanlıkları kendini Kasım ayı itibariyle göstermeye başlamış olsa gerek, teknoloji kategorisinde her zaman olduğundan daha fazla bir hareketliliğe tanık olduk. iPhone 5s, Sony Xperia Z1, iPhone 5c ve Galaxy Note 3 gibi 2013’ün son çeyreğinde lanse edilen popüler akıllı telefonların, Türkiye pazarına bu dönemde girmesi de bu hareketliliğin nedenlerinden biri kuşkusuz.

Bir başka gerekçe ise bizim özellikle teknoloji kategorisinde Kasım ayında yaptığımız atılım. Yılın bu son bahar ayında çünkü, birçoğu teknoloji odaklı olmak üzere tam 41 yeni online mağazayı Alve sistemine entegre ederek, ilk mesafe taşımızı 100 mağazayla katetmiş olduk. İkincisi hemen peşinden geldi; 250 bin yeni ürün girişiyle ulaştığımız toplam bir milyon ürün. Yeni iş ortaklarımızdan bazıları: InceHesap.Com, WebdenAl.Com, BilisimPort.Com, BuroTeknik.Com ve YuppiGo.Com. Burada sayamadıklarımız da dahil, A’dan Z’ye tüm iş ortaklarımıza teşekkürü bir borç biliriz.

Dedik ya hani trafikte bir hareketlenme, filtrelerin ve kategorilerin kullanımında bir artış diye… Google Analytics’i açtık baktık hemen ve bir de ne görelim! Sayfa ziyareti anlamında Ekim ayına göre %52 büyümeyle 560.000 düzeyine, tekil ziyaretçi anlamında ise yine aynı dönemde %53 artışla 128.000 seviyesine ulaşmışız. Mutlu olmasına çok mutluyuz kuşkusuz; ancak gidilecek çok yol var. Hollywood filmlerinin meşhur repliğini alıntılamak gerekirse: Bu sadece bir başlangıç!

Siz Aralık ayı satırlarını okurken 2013 çoktan aramızdan ayrılmış, 2014 ise henüz takvimlerdeki yerini almış olacak. Dolayısıyla şimdiden hepinizin iyi bir yıl geçirmesini dileriz.

Alve’yi takipte kalın!

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.