iPad Pro İçin En İyi Çizim Uygulamaları

iPad Pro yanında Apple Pencil bir çok tasarımcının hayallerini süslüyor. Kullanım kolaylığı ve kalitesi sayesinde tasarıcmıların grafi tabletler ile olan ilişkilerine üyük bir darbe vuruyor. Özellikle de Apple ekosisteminin içerisindeki tasarımcılar iPad Pro ve Apple Pencil ikilisini daha verimli kullanabiliyorlar. 


 iPad Pro ile kullanırken tasarımcılara büyük kolaylık sağlayacak 5 uygulama:

Procreate

iPad Pro için mevcut en kapsamlı çizim uygulaması bu. Kolay kullanıcı arayüzü ve çizim araçlarının çokluğu bu uygulamayı diğerlerinin bir adım önüne çıkartıyor. Eğer iyi bir çizim yeteneğiniz varsa bu uygulama ile harikalar yaratabilirsiniz. Özellikle kara kalem çalışmayı sevenler için bile kömürü parmağınızla yayabildiğiniz bir seçenek bile eklenmiş. Bütün bunlar da Procreate'i en kapsamlı  çizim ugulamalarından birisi yapıyor. Ayrıca, fark çok anlaşılır olmasa da Apple Pencil'e en iyi tepki veren uygulama da bu. Uygulamayı App Store'dan 44.00 TL'ye indirebilirsiniz. 

Sketchbook

AutoCad'in yaratıcısı Autodesk'in iPad için tasarladığı çizim uygulaması Sketchbook içerisinde en fazla çizim aracı barındıran uygulama olabilir. Sketchbook'un bir diğer özelliği ise içerisinde timelapse özelliği barındırması bu sayede çizimlerinizden animasyonlar yaratabilmenize olanak sağlaması. Sketchbook'u App Store'dan ücretsiz indirebilirsiniz. 


Graphic

iPad Pro'daki vektörel çizim eksikliğini gideren bu uygulama, kolay ve güzel tasarımlar ortaya çıkartmanızı sağlayacak. Ayrıca içerisindeki araçlar sayesinde uygulama tasarımdan ev tasarımına bir çok çizim yapabilirsiniz.Adobe Draw

Adobe'nin çizim uygulaması Draw ile çizim yapmak oldukça kolay. Belki listedeki diğer uygulamalar kadar içerisinde araç barındırmasa da, bu işi daha da kolalaştırmış. Draw'ın bir diğer avantajı da bu uygulamayı kullanan diğer sanatçıların işlerine ulaşabilir ve kendi çizimlerinizi Adobe'nin sisteminde paylaşarak başka sanatçılarla iletişime geçebilirsiniz. Eğer ileri düzey çizimler yapmayacaksanız, Adobe Draw gayet yeterli bir uygulama. Üstelik App Store'dan ücretsiz olarak indirebilirsiniz.  

Paper

Herhalde piyasadaki en güzel arayüzlü uygulama. Draw'da olduğu gibi kısıtlı çizim araçlarına sahip olsa da, çizim yapmak güzel arayüzü sayesinde odlukça keyifli. Uygulamayı indirmek ücretsiz fakat çoğu çizim aracını para vererek kullanabiliyorsunuz. 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.