Alve'de Ekim Nasıl Geçti?

Sıcak… soğuk… sıcak… daha da sıcak… hatta biraz daha da sıcak… ve yine soğuk…

Ekim ayı yüzümüzü güldüren ve coşkumuzu artıran resmi ve dini bayramlarla devam ederken, havaların genel anlamda kararlılık gösterememesinden dolayı hani o hepimizin anımsayacağı meşhur “sıcak-soğuk” oyunu vardır ya, tatillerin bir kısmında onunla oyalanmış olduk işte.

Peki onun dışında ne yaptık?

Lokal yazılımcılara destek verme misyonumuz doğrultusunda sponsorlarından biri olduğumuz Rails Girls etkinliğiyle başladığımız bu hareketli ay, Alve sistemine yeni online mağazaların entegre olmasıyla enerjimizi maksimuma çıkarıp, ürün gamımızın da bu anlamda daha da dallanıp budaklanmasına olanak sağladı. Hangi online mağazalar mı? Bir yanda teknolojik ürün çeşitlilikleri ve rekabetçi fiyatlarıyla CebimiKoruyorum, DubaiBilişim, Güraks, HerŞeyEnUcuz ve TelefonSepeti, diğer yanda ise kedilerden sürüngenlere, balıklardan kemirgenlere farklı türlerin neredeyse her çeşit ihtiyaçlarına karşılık veren KolayMama internet sitesi (mağazalara ilişkin daha detaylı bilgilere bu sayfa üzerinden ulaşabilirsiniz).

Hani yazının başında dedik ya havalar bi’ sıcak oldu cayır cayır, bi’ soğuk oldu püfür püfür diye… işte bu yer yer bulutlu dengesiz mevsim geçişine ne olur ne olmaz ayak uyduralım diye kışa kalmadan sistemdeki kombilerin, şofbenlerin ve termosifonların özelliklerini tek tek sınıflandırıp, filtrelerimizi oluşturduk. Şimdi kombileri ısıtma tekniklerinden (konvansiyonel - yoğuşmalı) baca tiplerine, termosifon ve şofbenleri ise enerji kaynaklarından ısıtma kapasitelerine kadar çeşitli özelliklerde filtreleyerek, aradığınız ürüne daha hızlı ve yine tabii en uygun fiyatlarını bularak ulaşabilirsiniz.

Şimdi… size o sezonluk soruyu yöneltmek isteriz: Yoğuşmalı kombi nedir? Ya da hadi daha keyifli bir şey seçelim: Eau de Toilette ve Eau de Parfum arasındaki fark nedir? Bunları neden mi soruyoruz? Baktık ki Alve’de kullanıcılar ürün araması yaparken filtrelerden önemli ölçüde faydalanıyor, ancak bu filtremeler içerisinde bazı kavramların ne anlama geldiğinden emin olamıyor, biz de bir araya geldik, oturduk, konuştuk, düşündük, tartıştık ve yeni bir özellik hayata geçirmeye karar verdik. Bizim kendi içimizde “filtre açıklayıcı” kod adıyla tanımladığımız bu özellik, belli ürünlere ait belli özelliklerin ne anlama geldiğine ilişkin bilgi verici notlardan başka bir şey değil aslında. Asıl soru ise şu: Bu özellik nasıl kullanılıyor? Çok basit. Bir filtrenin yanında eğer “soru işareti” görüyorsanız, o soru işaretine tıklıyor ve filtreyi oluşturan bileşenlerden birine, birkaçına ya da tümüne ait kısa bir bilgilendirme görüyorsunuz. Yukarıda da örneğini verdiğimiz şekilde, “yoğuşmalı kombi” mesela. Ha, o bilgi sizi kesmiyor ve daha da ayrıntısına girmek istiyorsanız, bu durumda kısaca tanımlanan o filtre bileşenini seçiyorsunuz ve ta-ta… işte oradasınız! Yaptığınız seçimle açılan yeni sayfada hem o özelliğe sahip ürünleri filtrelemiş, hem de ürün listelemesinin en tepesinde seçiminize ilişkin daha da ayrıntılı bilgilere erişim sağlamış oluyorsunuz.

Şu birkaç ekran görüntüsü işlemin ne kadar kolay olduğuyla ilgili size ipuçları verecektir:

Bizden şimdilik bu kadar… daha gidip, portatif ısıtıcı kategorimiz üzerinde çalışmamız gerekiyor! Kasım’da yeniden görüşmek üzere…

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.