Gelmiş Geçmiş En Garip Cep Telefonları

Teknolojik gelişim öyle bir hal aldı ki, aynı cep telefonunu 2 yıldan fazla kullanmaya kimsenin sabrı kalmadı. Her geçen gün yeni bir özellik ya da gelişim bekler olduk. Doğal olarak da cep telefonu üreticileri bazen hayatımızı kolaylaştıran bazen de kafamızı karıştıran yeniliklere imza atmaya başladılar. 

Bu yazıda tasarım ya da özellikleri olsun, teknoloji tutkunlarıni ;a;irtan cep telefonlarını listeledik:

Huawei Enjoy 7 - Kentucky Fried Chicken Edition

Uzak Doğu'ya gittiyseniz KFC'nin heryerde olduduğunu farkedeceksiniz. Huawei'de bunu görmüş olacak ki, Kentucky Fried Chicken Edtion'ı piyasaya sürmüş. Peki kaçınız bir tavukçu için yapılmış bu telefona sahip olmak ister?

A20 Single SIM Bluetooth 3.0 Earphone

A20 kulağınıza takabileceğiniz bir cep telefonu. Ya da kulak telefonu, gerçek innovasyon bu olsa gerek. Telefon aynı zamanda Bluetooth kulaklık olarak da kullanabiliyor, yani kulak telefonunuzu, başka bir cep telefonuna bluetooth yoluyla bağlayıp kulaklık olarak kullanabiliyorsunuz. Bu modelin tutmamasına şaşırmamalı...

Anica S6 Mouse Phone 

Anica S6 sayesinde artık ekstra bir mouse'a sahip olmanıza gerek kalmadı. Hem cep telefonu hem mouse görevi gören bu telefonun tek ve en büyük özelliği mouse olabilmesi. Hayatınızda eksikliğini hissettiğiniz yenilik buydu değil mi? 

Q308 Finger Gyro 

Kaç telefon hem günlük telefon işlerinizi halledip hem de stres atmanızı sağlıyor. Q308 işte tam olarak bunu yapıyor. Ortadaki tuş ve paraleline yerleştirilmiş bir eklenti ile stres çarkı görevi de gören bu telefon sayesinde toplumun sinir stres problemi çözülmeye çalışılmış, ama olmamış...

C99 Star Phone

Yıldız şeklindeki bu telefonun en büyük özelliği ise yıldız şeklinde olması. Kim istemez ki yıldız şeklinde bir telefona sahip olmak? 

Nokia N-Gage

Nokia'nın oyun tutkunları için piyasaya sürdüğü bu telefon, o dönem için çığır açıcıydı. Ortasında ekran olan bir gamepad şeklinde tasarlanmış bu telefon ile konuşmak, hoparlör ve mikrofonu yan tarafa yerleştirildiğinden ötürü oldukça komik duruyor. Günümüz akıllı telefonları ile kolaylıka oyun yonayabildiğimiz için belki de N-Gage günümüz standartları için pek kullanışlı olmasa da, Nokia'nın ya da başka bir markanın çıkartacağı bir oyun telefonu oldukça dikkat çekici olacaktır.

Motorola Flipout

Motorla'nın kare şeklinde tasarlanmış, klavyesi garip bir şekilde fırlayan cep telefonu. Motorola'nın başarısız olması çok da şaşırtıcı değil.

Yotaphone

Çift ekranlı ilk telefon olma özelliğine sahip Rus Yotaphone oldukça ilginç bir tasarıma sahip. Arka tarafı, kindle vari bir ekrana sahip, ön tarafı ise sıradan akıllı telefon ekranına sahip bu telefon, çıktığı dönemde dikkatleri üstüne çekmeyi başarmıştı. 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.