2017'nin En İyi Tabletleri

Gün geçtikçe teknoloji severler büyük cihazlardan vazgeçip daha mobil ve taşıması kolay cihazlara yöneliyor, tabii bunda gelişen teknoloji sonucunda cihaz performanslarının artması da etkili. Artık masaüstü bilgisayarlar ve laptopların yerine daha tabletlere yönelim çoğu işimizi sorunsuz halledebiliyoruz. 

Daha mobil olmak isteyen kullanıcılar için en 2017'nin en iyi tabletlerini seçtik:

En iyi iOS Tablet: iPad (2017)

+ Göz kamaştırıcı 9.7 inç ekran
+ Daha önceki mdoellere göre daha ucuz
- iPad Air 2 'den daha kalın 
- 256GB seçeneği yok

Piyasada alabileceğiniz en iyi tabletlerden birisi 2017 model iPad. Keskin ekranı ve güçlü A9 işlemcisiyle kesinlikle tablet sahibi olmak isteyen herkesin bir göz atması gerekiyor.

Daha önceki iPad modelleri ile kıyasladığınızda daha güçlü A9 işlemci dışında yeni bir şey sunmuyor. Bu güncelleme bile cihazın performansını gözle görülür şekilde etkilemiş. 

Yeni iPad'in en büyük avantajı ise fiyatı! 16 GB'lık modeli es geçen Apple, iPad'i 32 GB ile piyasaya sürüyor. Ayrıca kıyaslandığında giriş seviyesi iPad Air 2'den daha ucuz.

En iyi Android Tablet: Samsung Galaxy Tab S3

+ Stylus entegrasyonu
+ Ufak ve hafif
+ Parlak ekran
- Android işletim sistemi
- Vasat kamera

Samsung Galaxy Tab 3 piyasadaki en iyi tablet olmamasına rağmen paranın alabileceği en iyi Android tablet. 

Tab 3, güçlü bir donanımın yanısıra, HDR-ready ekranı ve yanında gelen çizim kalemi ile birlikte geliyor. Klavye ile kullanmak isteyenler için de bu seçenek mevcut. 

Diğer yandan Andorid'in tablet deneyimi hala iOS'un gerisinde olduğu için hala yetersiz hissettirdiği bazı yönleri var. 

En iyi Windows Tablet: Surface Pro 4

+ Daha büyük ve daha keskin ekran
+ Geliştirilmiş kalvyeli kılıf
+ Dahili destek standı

Tabletler laptop ya da masa üstü bilgisayarların yerini alabilir mi? Hala tartışmaya açık bir konu. Fakat Microsoft, Surface Pro 4 ile bunun gerçekleşmesi için elinden geleni yapıyor. Windows 10 işletim sistemi, ekranı değişik açılarda kullanmamızı sağlayan dahili ayaklık ve opsiyonel klavye kılıfı ile bunun gerçekleştirmeye en yakın cihaz gibi duruyor.

Yaratıcı profesyoneller, öğrenciler ve sık seyahat eden kimseleri hedefleyen Surface Pro 4, piyasadki en iyi laptoplardan bir tanesi.

İleri düzey kullanıcılara yönelik en iyi tablet: iPad Pro 10.5

+ İyi hoparlörler
+ 512GB seçeneği
- Ekran fiyatı çok yükseltmiş
- iOS laptoplara kıyasla hala eksik

Yeni iPad Pro ile yeni iPad arasında seçim yapmak oldukça zor. Bir gerçek var ki iPad Pro çok daha pahalı. Eğer ihtiyacınız her uygulamayı Apple Pencil ve klavye ile birlikte sorunsuz çalıştıracak bir tabletse iPad Pro tam ihtiyacınız olan şey. 

Yeni ProMotion ekran kullanılabilrilik adına daha akıcı bir deneyim yaşatırken ince kemarların incelmesi bizi daha büyük bir ekranla başbaşa bırakmış.

Kesinlikle profesyönellere ve ileri düzey içerik tüketicilerine göre bir ürün olmuş.

En iyi ufak boyutlu tablet: iPad Mini 4


+ Mükemmel ekran
+ Zarif tasarım
- Ufak ekran okumayı zorlaştırıyor
- İleri düzey kullanıcılara göre değil

Piyasadaki en iyi 7" ekranlı tablet tartışmasız iPad Mini 4. iPad Pro ve iPad Air 2 modellerini incelediğinizde hem çok büyük hemd e fiyat olarak tuzlu gelecektir. Bu bağlamda iPad Mini 4 size güzel bri Apple deneyimi yaşatacaktır. 

iPad Pro'da olan klavye ve kalem desteğinin eksikliği hissedilse de, keskin ve canlı ekranı ve sahip odluğu güç ile gündelik kullanımda her işinizi sorunsuz çözecektir.Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.