2017'nin En Dikkat Çeken Akıllı Bileklikleri

Akıllı bileklikler sayesinde attığınız her adımı, daha da önemlisi sağlığınızı ölçebilirsinz. Önemli olan tek şey bütçenize, form durumunuza ve yaşam biçiminize uygun akıllı bilekliği bulmakta. Akıllı bileklikler çeşitli gereksinimleri karşılamak üzere tasarlanmıştır. Eğer amacınız gün içerisinde kaç adım attığınızı öğrenmekse, o zaman içerisinde adım ölçer olan akıllı bilekliklere bakmanızda fayda var. Eğer ihtiyacınız, adımlarınızın ötesinde, hızınız, katettiğiniz mesafe ve gittiğiniz yerlerse o zaman mesafe ölçme özelliğinin olması gerekli.

Akıllı bileklikler, sağlık durumunuz hakkında bilgi edinmek ve aktivitelerinizi takip etmek adına yararlı araçlardır. Onu, nabzınızın üzerinde duran elektronik bir parmak olarak düşünün, hayati organlarınız, uyku kaltieniz ve adım sayınızı devamlı olarak ölçüyor. Günümüzde, piyasada olan akıllı bilekliklerin hemen hepsi birçok işmizi görecektir, fakat en iyileri hangileri mi beraber inceleyelim:


Moov Now

Artıları

Çok iyi pil ömrü
Ucuz Fiyatı

Eksileri

Limitli özellikler
Ekranın olmaması


Moov Now, piyasada en çok beğenilen akıllı bilekliklerden birtanesi. Ucuz bir akıllı bilekliğin sunabileceği hemen her şeyi sunuyor. Hepsinin ötesinde 6 aylık pil ömrü ile bütün rakiplerinin önüne geçiyor. Moov Now, sadece adımlarınızı ölçemk için üretilmedi, boks ve vücut geliştirme çalışmaları, hatta yüzme modunun yanısıra uyku izleme özellikleri ve koşu koçluğu gibi özelliklerle geliyor. 

GPS ya da daha kompleks form tutma takip özelliklerine sahip olmasa da, bütçenizi fazla zorlamayacak günlük kullanım özellikleriyle öne çıkan bir akıllı bileklik arıyorsunuz Moov Now tam aradığınız ürün.

Fitbit Charge 2

Artıları

Büyük ekran
Rahat kayış

Eksileri

Limitli cept elefonu bildirimleri
GPS yok


Fitbit Charge 2, alabileceğiniz en iyi aktivite takip bilekliği. Diğer Fitbit modellerine kıyasla birazcık daha pahalı, ama koşu ve yürüyüş aktivitelerinizi takip etmek istiyorsanız, geleneksel koşu saatlerine kıyasla daha hesaplı. 

Telefonunuzdaki GPS ile entegre oluyor ve bütün aktivitelerinizi gözlemlemek için büyük bir ekran sunuyor. Kalp atışlarını takip edip Fitbit Blaze'de görülen fitness özellikleri bu modelde de bulunuyor. 

Belki piyasadaki en ucuz cihaz değil fakat, alabileceğiniz en iyi Fitbit akıllı bileklik modeli bu model.

Samsung Gear Fit2

Artıları

Hem Andorid hem iOS uyumlu
Uygun fiyat

Eksileri

Alarm fonksiyonları eksik
Barometre sorunları


Samsung Gear Fit 2, şirkletin giyilebilir teknolojiler stratejisinde büyük değişiklikler yapmasının bir sonucu. Karşılığında, verdiğiniz para ile daha fazla iş yapabilen bu cihaz ortaya çıkmış.

Gear Fit 2'deki en büyük değşiklik ise, artık iOS cihazlarla da kullanılabilmesi. iOS 9 ve üst, ve bütün Android cihazlarla gönül rahatlığıyla kullanabilrisiniz. 

Şık tasarımı ile bileğinizde gayet güzel duracak bu cihaz, gözalıcı AMOLED ekranı sayesinde hayatınızı daha da kolaylaştıracktır.


Garmin Vivosmart 3

Artıları

Pil ömrü 6 gün
GPS ve kalp atış takip sensörü

Eksileri

Tasarımsal eksiklikler
Verilen bilgi daha da derinleştirilebilirdi


Garmin Vivosmart 3, bir akıllı bileklikten beklenen her şeyi, fazlasıyla yapıyor. Fakat rakiplerine göre birazcık daha pahalı. 6 gün dayanan pili, kalp atış takibi ve sağlık ve yaş özelliği ile bu bileklik, koşuculardan daha çok spor salonu sevdalılarına hitap ediyor. 


TomTom Spark 3

Artıları

Telefonsuz bedava müzik çalabilme
GPS Navigasyon

Eksileri

Karışık menü
Vasat ses kalitesi


TomTom Spark 3, bileğinizde olağanüstü özellikler sunan bir akıllı bileklik. Telefonunuz olmadan müzik dinlemek de bunlara dahil. 

TomTom Spark 3'e direkt olarak müzik dosyalarını atabiliyor ve bluetooth bağlantısı sayesinde rahatlıkla müziğinizi dinleyebiliyorsunuz. 

Bunun dışında, Spark 3 ile GPS takibi, kalp atış izleme, ve güzergah takibi yapabiliyorsunuz. Bu sayede bilmediğiniz bölgelerde bile koşarken kaybolmadan, gönül rahatlığıyla sporunuzu yapabiliyorsunuz.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.