Akıllı Saatler Ne İşe Yarar, Hangi Akıllı Saatleri Almalı?

Zaman, insanlık tarihi için en önemli kavramlardan biridir. Yerleşik hayata geçildiği ilk günlerden günümüze, gerek tarlaların doğru zamanda ekilip biçilmesi gerekse sevgilimizi bekletmememiz gibi insan hayatına bir çok pozitif katkısı olmuştur. Özellikle hayatın oldukça yoğun yaşandığı, saniyelerin bile önemli olduğu bu dönemde, saat kulelerinden bileklerimize, çevremizi zamanla süslediğimiz bir dönemde, sadece zamanı öğrenmek de yetmiyor. Bu nedenledir ki zamanla hesap makinesi olan ve hatta kumanda görevi gören saatler peydah olmuştu. Fakat teknoloji ilerledikçe karşımıza çıkan ürünler de bizleri şaşırtamya devam etti.


Akıllı teknolojilerin giyimle birleşmesi karşımıza giyilebilir teknolojileri çıkarttı, akıllı saatler de bunların en başında geliyor. 


Akıllı saat ile neler yapılır?


Gün içerisinde kaç adım attık, kalp atışlarımız ne alemde gibi sağlık konularının yanısıra, mesaj alma ve yazma işleri ve daha bir çok işlemi akıllı saatiniz ile yapabilirsiniz. Akıllı saat ile yapabilecekleriniz:

  • Telefonunuzda vakit geçirmeden bütün bildirimleri saatinizden görebilirsiniz.
  • sadece zamanı öğrenmekten daha fazlasını yapabilirsiniz.
  • Kişiselleştirebileceğiniz bir saat
  • Sağlınızı takp edebilirsiniz

Gözümüzden kaçmayan bazı akıllı saatler:


Apple Watch 2


Artıları

+Suya karşı dayanıklı

+Dahili GPS

Eksileri

-Pahalı

-Yetersiz sayıda uygulama 

Apple Watch 2 Belki de paranın alabileceği en iyi akıllı saatlerden birisi. Suya karşı dayanıklı olması da onu bütün rakiplerinin bir adım önüne çıkartıyor. Bu sayede yağmur yağarken ya da spor sırasında terlediğinizde saatiniz için endişelenmenize gerek yok.

Tasarım olarak orjinal Apple Watch'a benziyor ve dahili GPS sayesinde aktiviteleriniz çok rahat bir şekilde takip ediliyor. 

Apple Watch'ın en büyük dezavantajı ise fiyatı, kendisi gerçekten pahalı!


Samsung Gear S3


Artıları

+Benzersi kullanıcı arayüzü

+Muhteşem aktivite takip sistemi

Eksileri

-Bilekte çok büyük duruyor

-Yetersiz miktarda uygulama

Fazla uygulaması olmamasına rağmen, Samsung Gear S3 piyasadaki en iyi akıllı saatlerden birisi. Super AMOLED ekranı, GPS'i ve 3 güne kadar dayanan bataryası sayesinde Gear S3 rakiplerinin bir adım önüne çıkıyor. Samsung, Gear S3'ü iOS uyumlu hale getirmesi onu iPhone kullanıcıları için de bir alternatif haline getiriyor.LG Watch Style


Artıları

+Büyüleyici tasarım

+Makul fiyat

Eksileri

-Yetersiz pil ömrü

-NFC ve kapsamlı bağlantı eksikliği

Google işbirliği ile üretilen LG Watch Style, kullanışlı özelliklerin yanısıra gerçekten hoş bir tasarıma sahip. 

Pil ömrü ile uygulama sayısındaki yetersizlik bir yana, uygun fiyatı ve rakiplerninin ötesindeki tasarımı, bu saati cazip kılıuor.


Asus ZenWatch 3


Artıları

+Göz kamaştırıcı ekran

+Muhtmeşem pil ömrü

Eksileri

-Kalp atış ölçüm, NFC, GPS eksikliği

Asus ZenWatch 3 kaltieli ekranı, kullanışlı düğmeleri ve iyi pil ömrüyle piyasadaki en iyi alternatiflerden bir tanesi. 


Moto 360 (2nd Gen)


Artıları

+Güzel tasarım

+Geliştirilmiş performans

Eksileri

-Yetersiz pil ömrü

Tasarımı gözönünde bulundurulduğunda, ikinci jenerasyon Moto 360 en güzel ve rahat  akıllı saatlerden bir tanesi. Farklı boyutlarda satılması ise onu kullanıcıya daha hitape den bir saat haline getiriyor. 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.