Kurban Bayramında Nelere İhtiyaç Duyarsınız?

Kurban bayramının 30 Ağustos Zafer Bayramı ile birleştirilmesi toplamda 10 günlük bir tatilin içerisinde bıraktı bizleri. Peki Kurban Bayramını evde ailemizle geçrimeye hazır mıyız?

Kurban Bayramı ne zaman?

Kurban bayramı resmi olarak 31 Auğustos akşamı başlıyor ve  4 Eylül pazartesi günü sona eriyor. Fakat Kurban Bayramı, 30 Ağustos Zafer bayramı ile birleştirildiğinden, bayram tatil toplamda 10 gün. 


Kurban Bayramında kurban keseceklerin bazı ön hazırlıklar yapması büyük fayda sağlayacaktır. Tavsiyelerimiz için yazının devamını okuyun:

Kurban Bayramını evde kutlayacak ve kurban keseceklere tavsiyeler

Öncelikle kurban etlerinin sağlıklı bir şekilde muhafaza edilmesi için derin dondurucu edinmeniz çok önemli. Evinizdeki müsait alana göre mini derin dondurucular, 3 çekmeceli dondurucu, sandık tipi derin dondurucu ya da dikey derin dondurucu modelelrinden birini alabilirsiniz. Derin dondurucu fiyatları modeli ve özelliklerine göre 460 tl'den başlıyor be 10bin TL ye kadar modeller mevcut. Derin dondurucular hakkında daha falza bilgi almak için Derin Dondurucu Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler yazımızı okuyun.

Kıyma makinesi de en az derin dondurucu kadar önemli. Kurban etlerinden kıyma yapıp aldığınız derin dondurucuda uzun süre muhafaza edip, sonrasında bir çok yemekte kıymayı kullanabilirsiniz. Kıyma makinesi satın alırken kalın/ince kıyım, içli köfte, sucuk/sosis aparatı, metal tepsi ve askesuar saklama kutusu gibi özellikleri olup olmadığına dikkat edin. Eğer ihtiyacınız olan sadece kıyma yapmaksa belki bu özelliklerden bazılarını elimine edebilirsiniz. Fakat aldığınız kıyma makinesi ile değişik şeyler yapmak istiyorsanız o zaman ona göre bir model seçmenizi öneririz.


Bayram tatilinin sıcak havalara denk gelmesinin bir diğer güzel yanı da mangal! Kurban etlerinden yapacağınız mangal ile bayramdan alacağınız tadı bir seviye daha artırabilirsiniz. Eğer mangal yapabilecek bir alanınız ya da zamanınız yoksa elektrikli ızgaralar imdadınıza yetişiyor. Kıyma makinenizden çıkarttığınız kıyma ile yapacağınız köftenin tadı eminim ki ayrı güzel olacaktır. 

10 günlük kurban bayramı, oyun tutkunları için de güzel bir fırsat olacaktır. Bu 10 günlük tatil, oyun düşkünlerine, uzun zamandır bitirmek istedikleri oyunları bitirmeleri için yeterli zaman verecektir. Oyun oynayabilecek ekipmanı olmayanlar, oyun bilgisayarları ya da oyun konsolları arasında bir seçim yapabilirler. Oyun demişken Tekken 7, Horizon Zero Down, Battlefield 1 gibi oyunlar şu an için popülerliğini sürdürürken, Eylül ayında çıkması beklenen FIFA 18 bayram eğlencenize geç de olsa oyun tutkunlarıyla buluşacak. Oyun konsolalrı hakkında daha fazla bilgi almak için Geçmişten günümüze ışık tutan oyun konsolları yazımıza bir gözatabilirsiniz.

Herekese şimdiden iyi bayramlar...Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.