Hangi Wacom Grafik Tablet Size Göre

Bilgisayarların gelimesi en çok yaratıcı kesimin işini kolaylaştırdı. Eskiden saatler süren fiziksel tasarımları artık cep telefonlarımız ile birlikte dakikalar içerisinde tasarlayabilir olduk. Fakat, ortaya bir içerik çıkartmak isteyen kimselerin yardımına değişik askesuarlar da eklendi. Grafik tabletler de bunların en başında geliyor. 

Özellikle grafik tabletler dijital ortamda çizim yapmak isteyen tasarımcıların ihtiyaçlarını çok uzun süredir karşılıyor. Farklı yaratıcı meslek gruplarının ihtiyaçlarını karşılamak için geliştirilmiş bu modeller, sadece profesyönellere değil, aynı zamanda kendini geliştirmek isteyen amatörlerin de ihtiyaçlarını karşılıyor. Wacom ise grafik tabletlerin öncülerinden, uzun süredir dijital sanatçıların ihtiyaçlarını karşılamaya çalışıyor.

Peki hangi Wacom grafik tabletler ihtiyaçlarınızı karşılayabilir öğrenmek için yazının devamını okuyun

Intuos


Eğer tabletle çizim yapma, tasarım ya da fotoğraf düzenleme dünyasına adım atmak istiyorsanız, Intuos tabletler tam aradığınız şey. Intuos tabletler 5 ayrı ürün olarak satılıyor; Draw, Art, Photo, Comic ve 3D. Bunlardan bir tek Draw, multi touch özelliğe sahip değil. Onun haricinde Geriye kalan dört model de aynı özelliklerle geliyor. Peki "aralarında bir fark yok, neden bu tabletler farklı isimlere sahip?" diye soracak olursanız, bu grafik tabletlerin hepsi farklı yazılım ile geliyorlar. Eğer fotoğrafçıysanız ve fotoğraf düzenlerken tabletinizi kullanmak istiyorsanız o zaman Wacom Intuos Photo, yanında gelen fotoğraf yazılımlarıyla ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır.


Intuos grafik tablet satın alrıken dikkat etmeniz gerekn bir diğer konu da boyu. Küçük ve orta olmak üzere iki boyutta piyasaya sürülen bu tabletler de farklı kullanıcılara hitap ediyor. Eğer ki ihtiyacınız kolay talşınabilir ve hafif bir graif tablet almaksa, o zaman küçük boy ihtiyacınızı fazlasıyla karşılayacaktır. Eğer çift ekran kullanıyorsanız ve tableti fazla taşıma derdiniz yoksa ve grafik tablet ile daha detaylı ve rahat çizimler yapmak istiyorsanız o zaman da orta boy ihtyiaçlarınızı karşılayacaktır. 

Hangi Intuos hangi yazılım ile geliyor?


Intuos Draw: ArtRage lite

Intuos Art: Corel Painter Essentials 5

Intuos Photo: Corel PaintShop Pro X8 (Windows), Wacom Creative Kit (Mac) ve Corel Aftershot Pro 2 (Windows & Mac)

Intuos Comic: Clip Studio Paint Pro, Smith Micro Anime Studio

Intuos 3D: ZBrushCore

Intuos Pro


Profesyönel ve ileri düzey tasarımcıları hedefleyen ve Pro S, Pro M ve Pro L olarak üç ayrı model olarak satılan Wacom Intuos Pro, daha büyük yüzey ve daha fazla kısayol tuşu ile mükemmel bir çizim deneyimi yaşatıyor. Ayrıca diğer Intuos tabletlerden farklı olarak 8128 basınç noktası ile çok daha hassa çizimler yapabiliyorsunuz.

Intuos Pro Paper


Çizim kağıtta yapılır diyenlerden misiniz? İşte Pro Paper tam size göre. Çizimi tablet üzerine yerleştirilen kağıtta yapabilir ve anında akıllıt elefon ya da bilgisayarınıza o çizimi aktarabilirsiniz. Yalnız kağıt üzerindeki hassasiyeti aktardığınız sonuçlarda beklemeyin derim. 


Smartpad


Bilgisayar karşısında değil de, gerçekten eski yöntemlerle, kağıt üzerinde çalışmayı seven tasarımcılar ve profesyönellere yönelik bu ürün, tasarımcının bilgisayara olan ihtiyacını ortadan kaldırıyor. Kağıt üzerinde yaptığınız çizim ve yazdığınız yazıları kablosuz bir şekilde akıllı telefon ya da tabletinize anında aktarabiliyor bu sayede fikirleriniz çok hızlı bir şekilde dijital ortama geçirilmiş oluyor. Fakat diğer Wacom modellerinden edineceğiniz hassasiyet Smartpad'de ne yazık ki yok. 


Bamboo Spark, Slate ve Folio isimleriyle çıkan bu Smartpad'leri, ihtiyaçlarınız doğrultusunda farklı boyutlarda edinebilir ve hatta değişik boyut ve işlevdeki kapaklarıyla kullanabilirsiniz.

Pen Ekranlar


Cintiq adıyla piyasaya sürülen Pen ekranlar, grafik tablet hassasiyetinde bir ekranda çizim yapmak isteyenler için 13inç HD, 22inç HD ve 27inç QHD modellerin yanında 13inçve 16inç boyutlarda satışa sunulan Wacom Cintiq Pro var. Cintiq ekranların özelliği, bilgisayarınza bağlayıp görüntüyü Cintiq'e projekte edebilir ve işlerinizi direkt olarak bu ultra hassas ekran üzerinden yapabilirsiniz. 


Yüksek fiyatı nedeniyle Profesyönel tasarımcıları hedefleyen Pen ekranlar kullanan tasarımcıların en büyük yardımcısı oluyor.


Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.