Şarjı Hiç Bitmeyen 5 Akıllı Telefon

Cep telefonlarımız akıllandı. Eskiden sadece konuşma ve mesajlaşma işlevi gören cihazlarımız, artık hayatımızın değişmez bir parçası oldu. Akıllanan cep telefonları önemli bir sorunu bizlerle yüzleştirdi: Şarj. Evet, akıllı telefonlarımızla birçok şeyi aynı anda yapabiliyoruz, fakat bunun bir bedeli var. Şarjı biten cep telefonlarımız, bizleri günün ortasında dımdızlak bırakabiliyor. Tabii ki bu açığı gören firmalar hemen powerbank diye bir ürün ortaya çıkarttılar ve cep telefonuuzun yanında, onunla hemen hemen aynı boyutlarda başka bir cihaz taşımaya mahkum ettiler. 


İşte bu ortamda asi bir kaç cep telefonu üreticisi içinde kocaman bataryası olan modeller piyasaya sürüp bizi bu powerbank leri taşımak zorunluluğundan kurtardı.

İşte sizi gün ortasında şarjsız bırakmayacak 5 cep telefonu


Lenovo Vibe P2


Lenovo'nun bu 5.5 inç'lik cep telefonu içerisinde 5100 mAh pil barındırıyor. Bu da normal kullanımda iki gün gibi bir süreye denk geliyor. Fakat telefonun sunduğu bir diğer özellik, sol tarafta bulunan tuş telefonu akıllı telefondan ilkel telefonlara dönüştürüyor ve bu durumda kullanım süresi 32 gün'e kadar çıkabiliyor. 

Lenovo P2, yüksek pil ömrü dışında full HD Super AMOLED ekran ile kullanıcılara güzel bri deneyim yaşatıyor. 

Xiaomi Mi Max 2


5300 mAh kapasite ile açık ara en büyük pili sunan Xiaomi Mi Max 2 aryrıca 6,44 in'lik dev bir ekran sunuyor kullanıcılarına. Özellikleri hesaba katıldığında oyun oynamak, içerik tüketmek ve video izlemek isteyen kullanıcılar için ideal bir seçenek oluyor. 

Xiaomi Mi Max 2, 64GB ve 128GB olmak üzere iki ayrı seçenek ile satılmakta. 

Samsung Galaxy A9 Pro


5000 mAh'lık piliyle şarjım biter mi sorunu pek yaşamayacağınız telefonlardan Samsung A9 Pro, 6 inç'lik dev Super AMOLED ekranı ile kullanıcılara güzel bir medya oynatma deneyimi yaşatıyor. Özellikleri, rakiplerine göre biraz geride olsa da, sahip olduğu büyük pil ile, en azından pilsiz kalma derdinden kullancııları kurtarıyor. 

OnePlus 5


Çift kamera ve Snap Dragon 835 işlemci ile OnePlus 5 için performans canavarı desek pek abartmış olmayız. Bu listedeki rakiplerinden farklı olarak OnePlus 5, 3300 mAh pile sahip olmasına karşın yapılan testler sonucunda 18 saatlik kullanım sunuyor. Bu da telefonun ne kadar iyi optimize edildiğini gösteriyor.

Asus ZenFone Zoom S


Çift kamerası ve şık tasarımının yanında sahip olduğu 5000 mAh'lık pili ile Asus ZenFone Zoom S kullanıcılarına pili bitmeyen bir deneyim sunuyor. Her ne kadar güçlü donanım isteyen kullanıcıları hayal kırıklığına uğratsa da, medya tüketip fotoğraf çekmeyi seven kullanıcılar için ideal bir alternatif oluyor.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.