Samsung Galaxy Book Ön İncelemesi

Surface Pro ve iPad Pro'ya Samsung'un cevabı Mart ayında Barselona'da gerçekleşen MWC'de Galaxy Book ile geldi. Daha önce piyasaya sürdüğü Galayx Tab Pro üzerinde yaptıkları ufak ama heyecan verici değişiklikler Samsung Galaxy Book'u iyi bir alternatif haline getirdi.


Samsung, Galaxy Book'u 10.6inç ve 12inç olmak üzere iki farklı boyutta piyasaya sürüyor. Her iki model de klavye ve S-Pen stylus kalem ile birlikte geliyor. 10 inçlik model çift çekirdekli 2.6GHz M3 işlemci 4GB Ram ve 64GB ile 128GB'lık iki farklı depolama alanı ile geliyor. 12inç'lik model ise AMOLED ekran 4GB RAM, Intel Core i5 3.1GHz ilşlemcinin yanında iki ayrı depolama seçeneği ile geliyor: 128GB SSD ve ya 265GB SSD.

Tasarım


Samsung Galaxy Book, tasarım olarak klasik Samsung görüntüsünü koruyor. Galaxy Book her ne kadar bir hibrid olsa da görüntü olarak daha çok Android tabletleri andırıyor. Bunun da en büyük sebebi Android tabletler kadar ince olması. Galaxy Book'un kasası 2 USB-C port ve bir 3.5mm kulaklık girişi ile donatılmış. 

Performans


Eğer amacınız yaratıcılığınızı destekleyecek kolay taşınabilir bir cihaz almaksa 10.6inç'lik Galaxy Book sizin için yeterli olacaktır. Yok ben yüksek performans istiyorum diyorsanız o zaman 12inç'lik model tam aradığınız tablet. Her iki model de Window 10 işletim sistemi kullanıyor ve Adobe Photoshop ya da Illusturator gibi programları rahatça çalıştırabiliyor. 10.6inç'lik model 10 saat pil ömrü sunarken 12inç'lik model 10.5 saat çalışır durumda kalabiliyor. 

Fiyat ne olacak?

Samsung Galaxy Book 10.6inç 2999 TL, 12inç'lik versiyonun ise 4499TL'den satışa sunulması bekleniyor.   


Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.