Samsung Galaxy S8 ve S8+ Ön İncelemesi

2016 yılında çıkan Galaxy S7 ile nasıl cep telefonu dünyasını salladıysa, Note 7 ile de bir çok insanı hayal kırklığına uğrattı Samsung. Bütün bu kötü anıları silmek adına da Samsung yeni amiral gemisi cep telefonları Galaxy S8 ve S8+'ı piyasaya sürmeye hazılanıyor. 

Aynı telefon iki farklı büyüklük

Samsung Galaxy S8'in iki farklı büyüklükte piyasaya sürülmesi bekleniyor: 5.7" ekrana sahip kalsik Galaxy S8 ve dev gibi 6.2" ekran ile S8+. Her iki telefonun da daha önceki modellerde de mevcut olan kenarları kıvrımlı EDGE tasarımıyla çıkması bekleniyor. 

Daha az köşe

Galaxy S7 piyasaya çıktığında S6'dan tasarımsal olarak farklı birşey sunmamıştı. S8 ile birlikte bu değişeceğe benziyor. Köşelerin iyicene yuvarlatıldığı bu yeni tasarım Samsuıng kullanıcılarının ilgisini çekeceğe benziyor. 

Tuşlar tarihe karışıyor

Klasik Samsung tasarımda var olan mekanik ve dokunmatik tuuşlar, daha büyük ekran sunmak adına kaldırılmış. Parmak izi okuyucu ise telefonun arkasına taşınmış

Bixby ile tanışın

Samsung Galaxy S8, devrimsel bir yenilik ile geliyor, Samsung'un yeni görsel asistanı Bixby. Samsuıgn'un yaptığı açıklamaya göre dier kişisel asistanların aksine Bixby sesle aktive edilen bir ansiklopedi gibi işlemiyor. Uygularmaların içine göülmüş olan Bİxby, istenilen işin hemen yapıolmasına olanak sağlıyor. 

Daha fazla güç

Samsun S8' amiral telefonu kelimesinin hakkını verecek gibi duruyor. Samsung telefonu en son teknoloji donanım ile donatmış. S8+'ın piyasaya sızan özellikleri: 12 megapiksel arka ve 8 megapiksel ön kamera, iris tayayıcı, 64 GB artırılabilir bellek, 4GB RAM, 2960x1440 ekran çözünürlüğü ve Qualcomm'un son işlemcisi Snapdragon 835. Samsung hayranlarına bir iyi haber de kulaklık girişinden, Samsung S8 3.5mm kulaklık yuvasına sahip olacak.


Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.