Rails Girls İstanbul

Ryan Gosling’e bilgisayarından daha çok hayranlık duyanlar? Sizi şu ilerideki köşeye alalım.

Kalanlar? Sizinle devam edebiliriz.

Belki kulağınıza bir yerlerden çalınmıştır, belki çok iyi derecede hakimsinizdir ya da belki de şu an ilk okuduğunuzda içinizden “o da ne ki?” diyeceksinizdir ama geçtiğimiz gün İstanbul’da ilk kez kadınlara özel “Ruby on Rails” eğitimi gerçekleştirildi. Etkinliğin adı mı? Rails Girls!

Bizim de Alve.com olarak, hem kadınların yazılım dünyasında daha etkin bir hale gelmelerini destekliyor oluşumuzdan hem de internet sitemizin Ruby on Rails temelleri üzerine kurulmuş olmasından ötürü sponsorlarından biri olduğumuz bu etkinlik, tohumları ilk olarak Finlandiya’da atılan ve ardından dönem dönem dünyanın farklı şehirlerinde de yeşermeye başlayan uluslararası bir open-source IT projesi. Bu zamana dek Şangay, Singapur, Berlin, Paris, Londra ve San Francisco gibi dünyanın birçok yerinde düzenlenen etkinlikler ise katılımcılara tamamen ücretsiz.

Katılımcı olmak için temel bilgisayar bilgisinin yeterli olduğu etkinlikte biz de 5 Eylül günü laptop ve tabletlerimizle yerimizi aldık ve eğitimlerle dolu dolu geçen bir günün keyfini çıkartıp, yazılım dünyasına meraklı kadınlarla bir araya geldik. Web uygulaması tasarımından uygulamaları anlamaya ve kodlamaya yönelik konuşulan onca konu arasında bizim de çok kısa olarak gerçekleştirdiğimiz sunumu SlideShare üzerinde buraya tıklayarak görüntüleyebilirsiniz.

İstanbul etkinliğine ilişkin diğer detaylara ise bu link üzerinden ulaşmadan önce aşağıda, bazılarını bizim Samsung Galaxy S3 kullanarak çektiğimiz etkinlik fotoğraflarına da muhakkak bir göz atın.

Kısa süre içerisinde yeniden karşılaşmak üzere!

(Photo credits: Liane Thoennes)

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.