2017'nin En İyi Kulaklıkları

Müziğini gittiği her yerde beraberinde taşımak bir çok müzik tutkunu için olmazsa olmaz. Bunun için de hep daha taşınabilir ve iyi performans veren kulaklık ve bluetooth hoparlörlere yöneliyor müzik severler. Gene bu nedenledir ki firmalar her sene bizleri şaşırtan innovasyonlara imza atıp müzik severlerin kalbini kazanmaya devam ediyorlar. 


Kulak seçerken hangisi bize daha uygun bunu belirlemeliyiz: Kulak içi kulaklıklar mı yoksa kulak üstü kulaklıklar mı? Ya da neredeyse bu ikisinin kombinasyonu olan askılı kulaklıklar mı? Bluetooth teknolojisinin yaygınlaşması ile kablosuz kulaklıklar da artık gayet ulaşılabilir fiyatlarda. Peki sizin tercihiniz kablolu mu yoksa kablosuz mu olması yönünde? Peki kulaklıkları ne yaparken daha çok tercih ediyorsunuz? Dışarıda dinlemek mi amacınız yoksa ofiste iş yaparken müziksiz yapamayanlardan mısınız? Koşuyorsunuz ve müzik de koşunuza eşlik etsin mi istiyorsunuz?

İhtiyaçlarınıza göre 2017'nin en iyi kulaklıklarını listeledik:

Günlük kullanım

Her gün dışarıya çıkıp uzun süreler toplu taşıma kullanıp dışarıda hatırı sayılır miktarda vakit mi geçiriyorsunuz? Bütün bunları yaparken de müzik hayatınızın arka planından eksik olmasın mı istiyorsunuz? Bunun için kafanızda ve boynunuzda ağırlık yapmayan, rahatsız edip kulaklarınızı sıkıştırmayacak ve işinzi bittiğinde rahat bir şekilde katlayıp çantanıza ya da cebinize koyabileceğiniz modeller daha çok işinize yarayacaktır. 

Kulak üstü tercihimiz: Sony MDR-7506

Güzel bir ses ve rahat bir tasarım sunan Sony MDR-7506, kulaklarınızı ağrıtıp acıtmadan size uzun süre kaltieli müzik keyfi yaşatacaktır. Bluetooth ya da ses engelleme gibi ekstra özellikler barındırmasa da klasik kafaüstü kulaklık severlerin çoğu ihtiyacını karşılayacaktır. Kullanıcıların en çok şiktayetçi olduğu konu ise kablo boyu, biraz fazla uzun!

Kulak İçi tercih: Sennheiser CX 300-II

Hem kaliteli ses veren, hem rahat hem de sesi kısmen engelleyen bir kulak içi kulaklık istiyorsanız Sennheiser CX 300-II tam size göre. Fiyat olarak benzer özellikler sunan rakiplerinden daha ucuz olması onu günlük kullanım için fiyat performans canavarı yapıyor. 

Ofis kullanımı

Ofiste çalışırken etrafta olan gürültüden rahatsız olanalr ya da müzik ile odaklanıp çalışmayı sevenler için önerdiğimiz modellerdir. Çevredeki gürültüyü engellemesi ve çevreye ses vermemesi çok önemlidir. Ayrıca uzun çalışma sürelerinde kulakta bulunacağından rahat olamsı da önemli.

Kulak üstü tercih: AKG N60NC


AKG N60NC, ofiste hafif ve rahat kullanım, sıcak ve doygun bir ses isteyen ve çevresi ile ilişkisini kesmek isteyenler için ideal bir kulaklık. Tasarım olarak katlanması taşınmasını da kolaylaştırtıyor. N60NC'nin en çok rahatsız eden özelliği ise USB şarj kablosu, biraz dandik duruyor.

Kulak İçi tercih: Sony MDR-NC31

İyi bir ses kalitesi ve komforlu bir kullanım sunan Sony MDR-NC31, ofis için ses engelleyiciye sahip bir kulaklık arayanlar için ideal. 

Spor esnasında kullanım

Spor yaparken müzik en gaza getirici unsurlardan birisi oluyor. Spor salonundaysanız eğer mekanın seçtiği müziklere bağlı kalmak istemiyorsanız o zaman kulaklık almanız en mantıklı hareket olacaktır. Spor yaparken kullanacağınız kulaklığın kafanıza veya kulağınıza iyi oturduğundan emin olmanız lazım. Spor yaparken artan hareket miktarı kulaklığın kayıp düşmesine neden olacaktır bu da sizin konsantrasyonunuzu etkileyecektir

Askılı tercih: Beats by Dr. Dre Powerbeats3

Bets her ne kadar audiophile'lar tarafından tercih edilen bir marka olmasa da, iş koşuya geldiği zaman sağlam bir ürün ortaya koymuşlar. Powerbeats3 hem aşırı rahat hemde çok uzun bir pil ömrü sunuyor. Ayrıca bağlantı seçenekleri de rekabetin bir tık üstünde. Fakat iş sese geldiğinde burada kullanıcıyı biraz hayal kırıklığına uğratıyor. Bassların fazla olması, müzik dinlerken aşırı bass sevmeyen kullanıcıları irite edebilir. 

Kulak içi tercih: Plantronics Backbeat Fit Bluetooth

Eğer koşmak için uygun fiyatlı seçeneklere yönelmek istiyorsanız Plantronics Backbeat Fit Bluetooth kulaklık ihtiyaçlarınıza cevap olabilir. Tere ve yağmura dayanıklı yapısı, 7 saatlik pil ömrü ve ortalamanın üstünde ses kalitesi ile sizin en iyi koşu arkadaşınız olacaktır. 

Profesyonel kullanım

Müzik yapımcıları ve müzisyenler özellikle de DJ'lerin ihtiyaçlarını karşılayan kulaklıklar. Bu amaçla kulaklık seçerken de en önemli unsurlar ses kalitesi ve rahatlık. 

Kulak üstü tercih: Audio-Technica ATH-M50x

Audio-Technika ATH-M50x, profesyönel kullanım için en iyi fiyat/performans oranını sunuyor diyebilirz. Malzeme ve ses kalitesi üst düzey olmasına istinaden, kendi müziğini üretenler için güzel ve uygun bir seçenek oluyor. 

Audiophile'ler için

Audiophile sesi daha detaylı duymayı seven ve bu doğrultuda yatırımını yapan insan grubudur, doğal olarak da ihtiyaçları olan en iyi kalitedir. Verdikleri kulaklık ya da hoparlörün parası onlar için önemli değildir, esas önemli olan sesleri doğru ve kusursuz bir şekilde duyabilmek, en küçük detayı bile algılayabilmektir. 

Kulak üstü: Sennheiser HD 598

Sennheiser HD 598 sunduğu ses kalitesi ile Audiophile'ları tatmin edecek seviyede. Rahat bir model olması onunla uzun süre müzik dinlemeyi mümkün kılıyor. En büyük dezavantajı da 1/4" uç ile gelmesi ve cep telefonu bilgisayar gibi cihazlarda kullanılabilmesini mümkün kılmak için yanında gelen 3,5mm dönüştürücü ile kullanılması lazım. 

Kulak içi: Bose QuietControl 30

Bose her zaman için müzik severlere üstün kalitede ürün sağlamasıyla bilinir. QuietControl 30 da bir istisna değil bu anlamda. İleri düzey ses kalitesinin yanında güzel bir tasarım ve kaliteli malzemeden üretilmiş. En büyük eksileri ise pahalı olması ve bağlantı ayarlarının sinir bozucu olması. 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.