Nike İle Basketbol Sahalarında 50 Yıl

50 yıl önce, Nike basketbol salonlarına girdiğinde 3 sayılık atış diye bir şey daha yoktu, smaca ise ucuz bir numara gözüyle bakılıyordu ve Amerikan Kolej ligi tarafından maçta yasaklı hareketler arasında yer alıyordu (bu durum 1976’ya kadar devam ediyor). Ah, bir de Milwakue Bucks’ın pivotu adını Kareem olarak değiştirmişti. İşte o günden beridir Nike basketbol da dahil olmak üzere  bir çok spor dalı için en ileri teknoloji ve en yenilikçi tasarımlarla spor ayakkabıları üretiyor. Bu yüzden de ellinci yıllarının anısında lüks sayılabilecek “5 Decades” yani “50 yıl” serisi ve daha bir çok çarpıcı modelle karşımıza çıkıyor. Özellikle üç Air Jordan modeli, tasarımlarında ufak ama çarpıcı değişikliklerle karşımıza çıkıyor.

Nike Basketbol koleksiyonu 50 yılı

Basketbol denince hemen akıllara Nike geliyor. Bunun en büyük nedeni Nike’ın 50 yıldır üstün performanslı Basketbol ayakkabıları üretmesi herhalde. Bu sebeple Nike, bu 50 yıllık geleneği her bir dönemin tasarım innovasyonunu simgeleyen Nike Blazer Studio Low QS, Nike Air Force 1 High SL, Nike Air Foamposite Pro Premium QS, Nike Air Zoom LeBron Generation AS modellerini tanıttı. Deri ile giyim teknolojisinin mükemmel birleşimi olan bu ayakkabılar her ne kadar koleksiyonluk gözükse de, eskimeden ayaklarınızda yıllandırabileceğiniz bir kaliteye sahip.

Air Jordan efsanesi

Basketbol denince aklınıza gelen ilk ismi söyleyin diye sorsak hemen herkes düşünmeden tek bir isim söyleyecektir: Michael Jordan! 1985 yılından beri adına tasarlanan Air Jordan serisi ile saysızı başarı kazanmasının yanında parkelerdeki stil anlayışında büyük değişiklikler yarattı. Ayrıca Air Jordan serisinin bir diğer özelliği de her çıkan modelde bir yenilik sunması.

Air Jordan 6 Retro gözlerinizi kamaştıracak


Air Jordan 6 hiç bu kadar göz alıcı olmamıştı. Basketbol sahalarından günlük kullanıma rahatlık ve stil olarak sizlere farklı bir boyutun kapılarını açacak bu ayakkabı hem yetişkinler hem de çocuklar için iki modelle karşımıza çıkıyor. Orjinali Nike’ın ünlü tasarımcısı Tinker Hatfield tarafından tasarlanmış ayakkabı, parlak bir kaplama ve yarı geçirgen bir taban ile tekrar makyajlanmış ve hem yetişkin erkek hem de çocukların beğenisine sunulmuş. .

Air Jordan 13 Retro küllerinden doğdu

Air Jordan 13 ilk tasarlanırken, Michael Jordan’ın kara kedi kişiliğinden ve Chicago Bulls’un renklerinden esinlenmiş efsane tasarımcı Tinker Hatfield. Aradan geçen yıllardan sonra Air Jordan 13 gerdi dönüyor ve daha rahat ve dayanıklı bir ayakkabı vaat ediyor. Air Jordan 13 Retro hem yetişkin modeli hem de çocuk modeliyle karşımızda.

Air Jordan 1 Retro


Parlak üst kaplaması, yarı geçirgen tabanı ve orjinal Air Jordan 1’in klasik çizgileriyle sizleri gerek spor salonlarında gerekse dışarıda bir adım öne çıkarmayı hedefliyor. Dieğr Air Jordan modelleri gibi hem yetişkinler hem de çocuklar için seçenkler mevcut.

Icarus ile eskiye dönüş

Nike, Air Icarus ile klasik koşu ayakkabılarına bir dönüş yapıyor. Nike Air Icarus Extra QS üç renk kombinasyonuyla geliyor; Siyah, Buzlu Yeşim ve Su Yosunu Kahvesi. Uzun süreli rahatlık sunmak için klasik koşu ayakkabısını kumaş ve sentetik üst kısımla yeniliyor. Nike Air yastıklama, çarpma etkilerine karşı yumuşak ve hafif koruma sağlar.

Nike Flyknit Racer “No Parking”

Temposunu düşürmeyi reddedenlerin ayakkabısı Flyknit Racer, hızdan ödün vermez. Ayak tarağındaki Zoom Air birimi ve ultra hafif Flyknit kumaş, kat ettiğin mesafeyi maksimuma çıkarman ve sokaklarda koşman için esneklik, hızlı tepki kabiliyeti ve stratejik destek sunar.

Nike SB Dunk High pro Denim

Aslında ilk satışa sunulduğunda bir basketbol ayakkabısı olan Dunk, bugün kaykay kültürünün bir ikonu oldu. Bu özel sürüm Dunk, Reese Forbes'un orijinal 2002 tasarımlarından birinden ilham alan klasik iki tonlu kot stiliyle kaykay efsanesine saygı duruşunda bulunuyor.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.