2017'de Çıkması Beklenen 8 Telefon

2016 cep telefonları açısından sürprizlerle dolu bir yıldı. Fakat 2017 daha da görkemli olacak gibi gözüküyor! 


Nokia'nın uzun zamandır beklenen dönüşünü yapacak olması, Windows'un uzundur konuşulan Surface Phone'u piyasaya sürecek olması ve Samsung'un Note serisine devam edecek olması 2017'yi herkes için heyecanlı kılıyor.

Bakalım 2017'de hangi telefonalr bekleniyor:

1. iPhone 8

Busene iPhone'un onuncu senesi olacak, bu da yeni çıkacak iPhone'da radikal değişiklikler yapılabileceğine delalet. Apple'ın iPhone 7s'i atlayıp direkt iPhone 8'i piyasaya süreceği ve radikal tasarımsal değişiklikler olabileceği konuşulanlar arasında. Oled ekran ve tamamen camdan oluşan bir tasarım söylentiler arasında. Ayrıca kablosuz şarj döneminin Apple için iPhone 8'le başlaması da mümkün. 

İphone 8'in Eylül 2017'de piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

 

2. Samsung Galaxy S8

Samsung S8'in yolda olduğunu açıkladı, sızan görüntülerden de S8'in neler getireceği de üç aşşağı beş yukarı belli. Yeni çıkacak S8'de Samsung Apple'ın adımlarını izleceyek ve kulaklık girişini kaldıracak ve sesi USB-C üzerinden verecel . Ayrıca Galaxy S8, Samsung'un kendi yapay zekasının entegre edildiği ilk telefon olacak. Diğer beklenen özellikler arasında 2K AMoled Edge ekran, göz ve parmak izi okuyucu, Snapdragon 835 ğişlemci ve çift ön kamera var.

 

3. Nokia P1


Nokia'da doğruladı, 2017 Nokia'nın cep telefonu pazarına döndüğü yıl olacak! Fakat bu dönüş bu sefer Android işletim sistemiyle olacak. Nokia P1, şirketin ilk Android tabanlı amiral gemisi telefonu olacak ve çift boyutta piyasaya sürülecek: 5,2" ve 5,5". 

 

4. Huawei P10


Huawei P9'un rekor satış rakamlarına ulaşmasından sonra gözler yeni çıkacak modele çevrildi. Söylentilere göre ultrasonik parmak izi tarayıcı ile donatılmış ilk cihaz olacak. Sızan özellikler arasında kıvrımlı 5.5 QHD ekran, Leica çift lens kamera, Huawe'nin kendi üretimi Kirin 960 çip ve 4 ya da 6 GB RAM var.  Huawei P10'un Nisan 2017'de satışa sunalacağı bekleniyor. 

 

5. OnePlus 4

Asya'da 4 rakamının uğursuzluk getirdiğine inanıldığı için OnePlus 5 adıyla da piyasaya sürülebilir - OnePlus akıllı telefonlar arasında en yüksek özelliklere sahip olması bekleniyor. Detaylar haa ortaya çıkmadı ama, metal kasa içersinde Snapsragoin 835 işlemci ve 5.5 inç QHD ekrana sahip olması bekleniyor. Söylentilerin arasında 8GB ön bellek, 21 veya 23 megapiksel ön kamera, 4000 mAh pil ve Android 7.0 da var. OnePLus'ın 2017 Mayıs ya da Haziran ayında çıkması bekleniyor. 

 

6. Samsung Galaxy Note 8


Son Note 7 fiyaskosunundan sonra emin doluğumuz tek bir şey var o da alev almayacak olması. Ya da belki "Note Barbekü" diye bir model sürüp bu özelliğini de ön plana çıkartabilirler emin değilim. Onun dışında çok yenilikçi bir özellik sunmayacağı düşünülüyor, beklenen özellikler: 5,7inç 4K ekran, stylus pen, Snapdragon 835 işlemci ve Google'ın Daydream VR platform desteği. Note 8 Ağustos 2017 gibi çıkması bekleniyor. 

 

7. BlackBerry DTEK70


Her ne kadar piyasaya çıkan bir BlackBerry ürünü artık bizleri heyecanlandırmasa da yeni çıkacak DTEK70 ya da 'Mercury' ile bu değişecekmiş gibi görünüyor.  Blackberry'nin fiziksel kalvyeyi tekrar piyasaya sürmesi akılda soru işaretleri yaratsa da açıklanan diğer özellikler: Snapsragon 625 işlemci, 3GB RAM, 32 GB dahili hafıza, 4.5inç HD ekran, 18MP arka kamera, 8MP ön kamera ve 3400 mAh pil. Cihazın Şubat ayıdnaki MWC'de tanıtılması bekleniyor.

 

8. Surface Phone


2017 yılı Microsoft için bir dönüm nokası olabilir. Özellikle düşen telefon satışlarından sorna Microsoft bu durumu Surface Phone ile düzeltmeye çalışacak. Söylentilere göre Windows 10 destekli Surface Phone üç versiyonla piyasaya sürülecek; 4GB/128GB, 6GB/256GB ve 8BG/512GB. Üç cihazın da USB-C portu, parmakizi tarayıcı ve 5.7inç AMOLED ekran ile piyasaya sürülmesi bekleniyor.  Surface Phone'un 2017 başıdna duyurulması bekleniyor. 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.