Erkekler için 5 Yılbaşı Hediyesi

Bugüne kadar erkeklere ya bir köşeye atılıp  unutulacak kol düğmeleri aldınız ya da tenine uyum sağlamayacak bir parfüm. Bazen aklınıza stil sahibi bir kol saati düştü, bazense rengarenk bir kaşkol. Ancak bir türlü tutturamadınız. Ta ki bu yazıyı okuyana kadar.

Trend Takipçisi Palto

2016 Sonbahar/Kış trendlerinden faydalanın. Bu yazıda podyumlardan sokağa taşacağını söylediğimiz bol kesimli yumuşak kumaşlı paltolara bir şans verin. Bu sayede hem trendleri takip ettiğinizi gösterebilir hem de kara kışın soğuklarına karşı sevdiklerinizi koruyabilirsiniz.

Sakin ve havalı duruşuyla bu De Facto palto, sezon rengi sarıyla harikalar yaratan bu LC Waikiki palto ve dar kesimli bu şık Tween palto alışveriş sepetinize girmek için bekleyen parçalardan sadece birkaçı.

Havalı Spor Ayakkabılar

Artık günlük hayatımızın ayrılmaz bir parçası haline gelen, en şık davetlerde takım elbiselerin altında bile tercih edilen spor ayakkabılar, erkekler için alınabilecek 5 yılbaşı hediyesi arasında sayılabilir. Ne de olsa fazla spor ayakkabı göz çıkartmaz; değil mi?

Erkeklere spor ayakkabı alırken dikkat edilmesi gereken nokta, bu spor ayakkabının ne sıklıkta ve ne amaçla kullanılacağı olmalı. Zira bir kramponun günlük koşuşturmada kullanılmayacağı veya şık tasarımlı bir sneaker’ın koşu bandında anlamsız olacağı gün gibi ortada. Bu nedenle, hediye alacağınız erkeğin spor ayakkabı kullanım alışkanlıklarına göz atarak sonuca ulaşabilirsiniz.

Pek çok markanın farklı ihtiyaçlar için farklı spor ayakkabı modelleri ürettiği günümüzde;

  • Aktif olarak koşan bir erkek için Asics‘in bu modellerine,

  • Basketbol oynamaktan zevk alan bir erkek için Nike‘ın bu modellerine

  • Şık bir sneaker ile farklı görünmek isteyen bir erkek için Adidas‘ın bu modellerine göz atabilirsiniz.

Şekilden Şekile: Tıraş Makinesi


Kabul edelim, kadınlar karşılarındaki erkekleri diledikleri gibi şekillendirmeye bayılırlar. Bu kimi zaman kıyafetlerle olur, kimi zaman aksesuarlarla. Bazen sabır dolu bir süreç başlar, spor ve dengeli beslenme gibi kavramlar merkeze alınır. Bazense saç ve sakal değişikliği ufak tefek dokunuşlarla çare aranır.

Hızlı bir çözüm sağlayacak bu saç ve sakal değişikliğinin anahtarı olan tıraş makineleri, tam da bu noktada devreye girer. Bir erkeğin işini bir hayli kolaylaştırabilecek tıraş makineleri, bir yandan da aklınızdaki değişim mesajını üstü kapalı bir şekilde iletmenizi sağlayabilir.

Bir erkeğe tıraş makinesi alacaksanız, ne sıklıkla tıraş olduğuna ve ne tür bakım ihtiyaçları olduğuna dikkat etmenizi öneririz. Örneğin gür sakallara sahip olan ancak saçları seyrelen bir erkeğe saç şekillendirme özellikleri olan bir tıraş makinesi almanız garip karşılanacaktır. Bu durumda farklı sakal tıraşı özellikleri olan tıraş makinelerine bakmanız gerekir.

Eğer işi biraz daha nostaljik tutmak isterseniz, el yapımı tıraş fırçası ve tıraş bıçaklarından oluşan özel setlere de bir göz atmanızda fayda var.

Anlık ve Eğlenceli


Pek çok erkeğin keşif merakından yola çıkarak hayatında en az bir kere merak saldığı fotoğrafçılık, yeniden radarımızda. Sosyal paylaşım ağlarında daha çok beğeni alabilecek fotoğraflar çekebilmek için yarışan kullanıcılar sayesinde fotoğraf makineleri de yeniden popüler hale geldi.

Yıllar önce 36’lık filmleri doldurup fotoğraf stüdyosuna götürür, belki aylar öncesinde çektiğimiz fotoğrafları bastırırdık. Günümüzdeyse hem akıllı telefonlar hem de Wi-Fi özellikli fotoğraf makineleri sayesinde her şey anlık ve çok daha eğlenceli diyebiliriz.

Eğer bir erkeğe fotoğraf makinesi alacaksanız dikkat etmeniz gerekenlerse şöyle:

  • Sadece hobi olarak kullanacağını düşünüyorsanız, kompakt fotoğraf makineleri doğru tercih olabilir. Her zaman yanında kalır ve kolay kullanılır.

  • Olayı fotoğrafçılık eğitimine kadar taşıyabilecek bir erkeğe sadece bir makine değil, yeni bir yetenek de hediye etmek isterseniz DSLR fotoğraf makineleri ideal.

  • Klasiklerden yana kalıp da biraz daha eğlence arayanlar için anlık fotoğraf çıktısı verebilen bu Instax modellerini alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Unutmadan, paylaşmanın en samimi yolu olan bu fotoğraf makineleri hakkında daha detaylı bilgi almak için bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Listenin Vazgeçilmezi: Akıllı Telefon

Doğruya doğru, bir erkeğe  alabileceğiniz yılbaşı hediyeleri arasında akla ilk gelen, bir akıllı telefondur. Hiçbir erkeğin, kullandığından biraz daha farklı özelliklere sahip bir akıllı telefona hayır deme ihtimali yoktur.

Her an yanımızda taşıdığımız, vücudumuzun bir parçası gibi hissetmeye başladığımız akıllı telefonlardan en uygun olanı bulmaya çalışırken dikkate almanız gereken noktalardan bazıları:

Dahili ve harici hafıza: Daha çok uygulama, daha çok fotoğraf, daha çok müziğe ihtiyaç duyuldukça daha çok hafızaya da ihtiyaç duyuluyor. Bu nedenle seçeceğiniz akıllı telefonun dahili hafızasını ve eğer mümkünse harici hafıza eklentileriyle uyumlu olup olmadığını öğrenmekte fayda var.

Ekran: Çözünürlükten tutun da ekranda renklerin nasıl göründüğüne kadar pek çok teknik konuyla haşır neşir olmak zorunda kalacağınız bu mesele bir hayli mühim. Günümüzde pek çok erkeğin, büyük ekranlı, canlı ve parlak renklerle dikkat çeken akıllı telefonları tercih ettiğini unutmayın.

Uyumluluk: Seçeceğiniz akıllı telefonun sahip olduğu işletim sistemi, bir erkek için çok önemli olabilir. Android dünyasına alışmış birisini Apple dünyasına sokma riskini alıp alamayacağınızdan emin olun. Tabi bunun tersi de geçerli.

Güncellik: En son çıkan modellerin en iyisi olduğuna inandığımız şu günlerde, siz de eğer çok özel bir durum yoksa en yeni modelleri karşılaştırma listenize ekleyin.  

Fiyat/Performans: Alacağınız akıllı telefonun özelliklerinin, bu telefon için ayıracağınız bütçeyi hak edip etmediğini inceleyin. Eğer bu konuda yardım isterseniz, “2016’nın En İyi Bütçe Telefonları” yazımızı yeniden okumanızda fayda var.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Blogger, moda yazarı, dijital fkirlerin adamı.