Mutlaka Takip Etmeniz Gereken Makyaj ve Bakım Vlogları

Hadi itiraf edelim, birisi size “mutlaka takip etmelisin” diye bir şeyler önerdiğinde önce şüpheyle yaklaşıyorsunuz. Faydalı Instagram hesaplarını, blogları veya YouTube kanallarını kendiniz keşfetmek istiyorsunuz. Ancak bir süre sonra dayanamayıp listelere dalıyor, keşfettiğiniz yeni profiller sayesinde daha farklı dünyaların kapılarını aralıyorsunuz. Tam da bu yüzden, belki uzun zamandır sıkı sıkıya takip ettiğiniz, belki de ilk kez keşfedeceğiniz Türk vloggerlardan bahsetmek istedik. Bize göre mutlaka takip etmeniz gereken makyaj vlogları aşağıda. Sizin de bu listeye eklemek istediğiniz isimler varsa  yorumlar bölümünü kullanıp bu listeyi genişletmemize yardımcı olabilirsiniz.

(Fotoğraf: Pinterest)

Sebile Ölmez (Sebibebi)

Türk Youtube kullanıcıları arasında ilk akla gelen isimlerden olan Sebile Ölmez, makyaj ve bakım vlogları arasında en çok takipçiye sahip olan isim. 500binin üzerinde aboneye ulaşan Sebile Ölmez, ya da takipçilerinin bildiği isimle Sebi Bebi, kanalını bir “güzellik okulu” olarak tanımlıyor. Bu kanalı takip ederek kendi rujunuzu nasıl yapabileceğinizi öğrenebilir veya pratik eyeliner çekme yöntemlerine bir göz atabilirsiniz. Sebile Ölmez’in bir diğer özelliği de popüler isimler veya karakterlerden aldığı ilhamla hazırladığı makyaj ve görünümler. Kendisi bir hafta Katy Perry, bir hafta Ters Yüz filmindeki Tiksinti karakteri, bir hafta da Sindirella olarak karşınıza çıkabilir, aman dikkat.

Sebile Ölmez’in YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Şule Karaok

Takipçileri tarafından “duru bir güzellik” olarak tanımlanan Şule Karaok, sade makyaj uygulamalarıyla öne çıkıyor. Yorgun veya uykusuzken kullanabileceğiniz makyaj hileleri, uygun fiyatlı ürünlerle hazırlanabilecek sonbahar/kış makyajı ve siyah beyaz fotoğraflara uygun makyaj uygulaması gibi farklı konularda pratik bilgiler sunan kanal, Şule Karaok’un günlük tadındaki videolarına da ev sahipliği yapıyor.

Şule Karaok’un YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Duygu Özaslan

“En çok aboneye sahip makyaj ve bakım kanalları” listesinde başa oynayan Duygu Özaslan, hem YouTube kanalında hem de diğer sosyal paylaşım ağlarında aktif bir takipçi kitlesine sahip. Hayranlarına sadece farklı makyaj uygulamaları sunmak yerine günlük görünümler, farklı etkinliklerden videolar ve hayatından kesitler de paylaşan Duygu Özaslan’ın  dünyadaki pek çok YouTube kullanıcısını sıkı takip edip bu kullanıcılardan aldığı ilhamla yaratıcı içerikler ürettiğini söyleyebiliriz.

Duygu Özaslan’ın YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Görkem Karman

Pek çok markanın yoğun ilgisiyle karşılaşan vloggerlar arasında marka işbirlikleri veya davetleriyle arasının pek iyi olmadığını söyleyen Görkem Karman, makyaj ve güzellik sırlarının yanı sıra günlük hayatını da detaylı bir şekilde paylaşmayı tercih ediyor. Görkem Karman’ın bir videosu sizi mağaza mağaza kozmetik alışverişine davet ederken bir videosu pahalı markaların makyaj ürünlerinin muadili olabilecek hesaplı ürünleri bulmanızı sağlayabilir.

Görkem Karman’ın YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Aslı Özdel

Los Angeles’ta makyaj eğitimi alan ve bu tipte bir sertifikaya sahip az sayıdaki (belki de tek) YouTube kullanıcısı olan Aslı Özdel’in kanalı, onlarca farklı makyaj uygulaması videosuna ev sahipliği yapıyor. 2 yıl gibi kısa bir sürede en çok takip edilen makyaj vloglarından birinin sahibi haline gelen Aslı Özdel, aldığı eğitim sayesinde hem makyaj ürünlerini çok yakından tanıyor hem de farklı uygulamaları kolaylıkla gerçekleştirebiliyor. Plastik makyaj uygulamaları gibi sıra dışı içeriklere de yer veren kanalda son dönemlerde en çok öne çıkan içerik, sivilce ve aknelerin makyaj uygulamasıyla nasıl kolayca kapatılabileceğini anlatıyor.

Aslı Özdel’in YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Merve Özkaynak

Makyaj, cilt bakımı ve saç gibi farklı konularda kaliteli içerikler üreten Merve Özkaynak, 400bini aşan abone sayısıyla YouTube’un yıldızları arasında yer alıyor. Farklı YouTube ünlüleriyle hazırladığı eğlenceli videolar bir yana, Merve Özkaynak’ın kanalında farklı makyaj hilelerini öğrenebilir, ünlülerin makyaj sırlarını keşfedebilir, denemekten keyif alacağınız pek çok yeni ürünle karşılaşabilirsiniz.

Merve Özkaynak’ın YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Ayşegül Kaplan (Makyajmıdedin)

Ayşegül Kaplan, farklı ve eğlenceli içerikleriyle öne çıkan bir YouTube kanalına sahip. Takipçileriyle sıcak ve samimi bir etkileşimi olan Ayşegül Kaplan’ın videoları arasında 2 milyon izlenmeyi geçenler mevcut. Bu izlenme sayısı da gösteriyor ki kendisi YouTube izleyicilerinin tam olarak neye ihtiyacı olduğunu çok iyi biliyor. Doğal yöntemler kullanarak sivilcelerinizle savaşmak istiyorsanız veya Rihanna’nın American Oxygen müzik videosundaki saç ve makyaja sahip olmayı hayal ediyorsanız Makyajmıdedin kanalına abone olabilirsiniz.

Ayşegül Kaplan’ın YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Hamiyet Akpınar

Hamiyet Akpınar, bu listedeki diğer isimlerden biraz daha farklı. Kendisi uzun yıllardır moda sektöründe çalışan, farklı dergilerde veya ünlü markaların kataloglarındaki çekimlerde karşımıza çıkan iddialı ve başarılı makyaj uygulamalarının arkasındaki isim.  Resme olan merakını mesleğe çevirip Türkiye’nin önde gelen makyaj sanatçılarından birisi haline gelen Hamiyet Akpınar’ın kanalındaki videolarda ünlü simaların dergi çekimlerindeki makyaj uygulamalarıyla karşılaşabilirsiniz.

Hamiyet Akpınar’ın YouTube kanalını takip etmek için buraya tıklayabilirsiniz.

Eğer siz de kendi Vlogunuzu oluşturmak istiyorsanız "Vlogger olma rehberi"mize bir göz atın.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Blogger, moda yazarı, dijital fkirlerin adamı.