Samsung Galaxy Note 7 Ön İncelemesi

Yakın zamanda tanıtımı yapılan Samsung’un son amiral gemisi Galaxy Note 7 yavaş yavaş piyasaya çıkmaya hazırlanıyor. Rakipleri arasında en büyük ekran özelliğine de sahip olan Note 7, yüksek ekran çözünürlüğüyle de dikkat çekiyor. Exynos 8890 chip seti kullanan Galaxy Note 7, 2300 MHz işlemci gücü ve 8 çekirdeği ile kolay kolay kasmayacağını da söylemek istiyor. Diğer dikkat çeken bir özelliği de 4 GB RAM kullanması ki bu da uygulamaların daha hızlı çalışmasını sağlıyacaktır. Dual pixel teknolojisi kullanan telefonun arka tarafında bulunan kamera 12 Megapixel, ön tarafında bulunan Selfie kamerası ise 5 Megapixel olurken kamera 4K çekimleri de destekliyor. Ayrıca telefonun suya dayanıklı olduğunu da söylemekte fayda var. Dahili 64 GB hafıza ile gelen Galaxy Note 7, SD kart yardımı ile 256 GB’ye kadar arttırılabiliyor. Kablosuz şarj özelliğini de destekleyen ve 3500 mAh batarya gücü ile kullanıcıları bol bol oyun oynama veya video izlemeye sevk ediyor. Ayrıca USB Type-C ile şarjının 1.5 saat gibi kısa sürede dolduğu da söylenmekte yarar var.

Samsung Note 7 ile gelen yenilikler

Güvenlik açısından da başka bir yeniliğe imza atıyor Note 7; Irıs tarayıcı … Gözümüzde bulunan Iris yardımı ile artık telefonumuzu açabilecek gerekirse şifreleyebilir hale gelebiliyoruz. Bunun yanında parmak izi okuyucusunun da bulunduğunu belirtelim. Ekranınız kapalı iken bile not alabilmenizi sağlayan Galaxy Note 7 ile gelen bir başka güzel özellik ise eski telefonunuzdaki verileri “Smart Switch” özelliği ile yeni telefonunuza aktarma şansı tanımasıdır, böylelikle uzun uzun önemli içerikleri kopyalamakla uğraşmamız gerekmiyor.Son olarak da S-Pen yardımı ile suyun altında bile resim çizebileceğinizi hatırlatalım.


Samsung Note 7'nin fiyatı ne olacak?

Asıl geldik beklenen soruya; peki telefon ne zaman piyasaya çıkacak ve fiyatı ne olacak ? Eylül gibi piyasaya çıkması beklenen Samsung Galaxy Note 7, şu an ön sipariş alımına başladı bile. 3600 TL civarında ön siparişle sahip olabileceğiniz Galaxy Note 7 piyasaya çıktıktan sonra da 3000 TL – 3500 TL fiyat aralığında olması bekleniyor.Bizce siz yine de diğer amirallere de bir göz atın ve  kendi kararınızı bütçenize göre verin.Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Oyun düşkünü, MBA mezunu, Alve marketing ekibinin demirbaşı