2016 Olimpiyatlarını Nasıl İzlersiniz

Zika virüsü, Rio de Jeneiro’nun altyapı problemleri, daha bitmemiş inşaatlar hakkında soru işaretleri, güvenlik problemleri ve Rus atletler ile yaşanan skandallar gölgesinde 2016 Olimpiyar oyunlarının başlamasına sayılı günler kaldı.

Bahsettiğimiz problemlerin dışında, ülkemizde hangi kanalın olimpiyatları vereceği hala belirsizliğini korumakta. Peki 2016 Olimpiyat oyunlarından geri kalmak istemiyorsanız elinizdeki telefon, tablet, akıllı tv gibi teknolojk cihazlarla da pekala Olimpiyatları takip edebilirsiniz.Özellikle bu sene Olimpiyatlarda bir ilk gerçekleşecek ve VR yani sanal gerçeklik de işin içine girecek. 2016 Rio Olimpiyatları VR ile yayınlanacak ilk Olimpiyat olma özelliği onu bir çokları için daha da ilginç kılıyor.

Peki 2016 Rio Olimpiyatlarını nasıl takip edebilirsiniz gelin bunları beraber inceleyelim.

Televizyon

Daha önce de bahsettiğim gibi, Türkiye’de herhangi bir yayıncı kuruluş oyunların yayın haklarını alamadığı için, bir son saniye sürprizi olmazsa yerel kanallar üzerinden takip etme olanağınız olmayacak. Fakat erişimi olanlar için BBC One ve BBC Four Olimpiyatlarda toplamda 3000 saatilik yayın yapacak.

Bunun haricinde Apple TV, Roku, Android TV ve ya xbox üzerinden olimpiyat yayınını takip edebilirsiniz.

Televizyon üzerinden bu kanallara ve ya bahsettiğimiz cihazlara ulaşmak mümkün olmadığı durumlar için sizi diğer çözümleri okumaya davet edelim.


Akıllı telefon ve tablet

Belki de olimpiyatları takip etmenin en iyi yolu cep telefonlarınız ya da tebletlerinizüzerinden online olarak izlemektir. Bunun için Windows, Android ya da Apple cihazlarınıza NBC Sports’un uygulamasını indirerek Olimpiyat yayınını takip edebilirsiniz. Canlı izlemenin dışında diğer seçeneklere baktığımızda, Olimpiyatların resmi YouTube kanalı ve Facebook grubundan önemli anlara ulaşabilirsiniz.


VR

İlk defa bir Olimpiyatlarda VR yayın olacak. Amerika’da NBC, yeni spor uygulaması aracılığıyla 100 saatlik VR ve 360 derece yayın yapacağını duyurdu. Samsung Gear ve Samsung telefon kullanıcıları bu uygulamayı indirerek müsabakların bir gün ardından VR yayını izleyebilirler. Tabii ki bunun için bir VR gözlük şart. 

Ayrıca Mayıs ayında BBC, 4K yayın ve de 360 derece video ile olimpyatlarda deneyler yapacağını açıkladı, fakat şimdilik bu yayınlar ile ilgili detaylı bir açıklama yapılmış değil.


Özetlemek gerekirse, Android TV özelliği olan akıllı televizyon, Apple TV gibi televizyonlarınıza belirli uygulamaları indirebileceğiniz bir sisteminiz varsa ya da elinizdeki akıllı telefon ve tabletler aracılığıyyla olimpiyat keyfini evlerinize taşıyabilirsiniz.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Görsel hikaye anlatıcısı, dijital aşığı ve belgesel fotoğrafçısı.