Instagram’ın en stil sahibi 5 erkeği

Stil konusunda ilhamın nereden geleceği belli olmaz. Bazen bir kitap, bazen bir dergi, bazen sıkı sıkıya takip edilen bir web sitesi, bazense hiç tanınmayan birinin dijital güncesi erkeklerin aklındaki sorulara cevap bulabilmek için seferber olur.

Her ne kadar erkek stili söz konusu olduğunda tek bir doğrudan bahsetmek mümkün olmasa da bazı erkekler, genele hitap eden stilleri sayesinde bir adım öne çıkarlar. Kimlerden mi bahsediyoruz? Bob Dylan ya da David Bowie gibi ikonlardan değil, günümüzün efendisi Instagram erkeklerinden. 

Bazıları Instagram'dan önce cemiyet dergilerinin ışıltılı sayfalarını süslüyordu, bazıları ise YouTube’un popülaritesine tutunup milyonlara ulaşan izleyicilerini Instagram’a taşıdılar. Ne olursa olsun, birazdan karşınıza çıkacak 5 erkek stil oyununu yüzbinlerce hatta milyonlarca Instagram kullanıcısının gözleri önünde oynuyorlar ve bu konuda da çok başarılılar.

Matthew Zorpas

Ingiltere’nin en çok takip edilen erkek Instagram kullanıcılarından olan Matthew Zorpas, günlük görünümünü janti bir beyefendinin asaletiyle harmanlamayı tercih ediyor. Genellikle farklı renklerdeki ve desenlerdeki takım elbiselerle karşımıza çıkan Zorpas’ın bu konudaki seçkisi bir hayli geniş.  Üç parçalı (yelek-ceket-pantolon)  veya spor stile göz kırpan takım elbise; tercihi ne olursa olsun bir şey sabit: Matthew Zorpas’ın Ingiliz asaleti. Bir de bu asaleti tamamlaması için zaman zaman karşımıza çıkan şal ve şapka gibi aksesuarları.

Zorpas ile ilgili en çok dikkat çeken özelliklerden bir diğeri de bakım ritüeli, yani saç-sakal konularındaki hassasiyeti. Sakal ve bıyık kullanan Zorpas, muhtemelen günlük olarak düzeltmeler yapıyor ve sıklıkla cilt bakımı yaptırıyor. Bu da, erkek stilinin sadece kıyafetlerden ibaret olmadığını bir kere daha bizlere ispatlıyor.

Klasik bir stili benimseyen Zorpas’ın stilinden ilham alıyorsanız bu takım elbise modellerine, bu klasik ayakkabı modellerine ve bu gömleklere göz atmayı unutmayın.

Matthew Zorpas’ı Instagram’da takip etmek için buraya tıklayın.

 

Jim Chapman

YouTube’daki eğlenceli videolarıyla tanınan Jim Chapman, zaman içerisinde buradaki sıkı takipçi kitlesini Instagram’a taşımayı başarmış bir isim. E haliyle Instagram’da takip edildikçe paylaşımlarının stil yönüne kayması da normal. İki milyonun üzerinde takipçiyle buluşan Jim Chapman’ın stiliyse, spor ve şık stillerin buluşması niteliğinde.

Chapman vücuduna oturan dar kesimli denim pantolonları ve özellikle beyaz renkli sneaker tipi günlük ayakkabıları çok seviyor. Stilini kimi zaman bir deri ceketle kimi zamansa bir sweatshirt ile hareketlendiren Jim Chapman bir moda gurusu olmasa da takipçilerinin ilham ihtiyacına karşılık vermeyi fazlasıyla başaran bir isim.


Jim Chapman’ı Instagram’da takip etmek için buraya tıklayın.

Nick Wooster 

Doğruya doğru, Nick Wooster, Amerikan filmlerindeki klişe “yaşlı kurt” karakterine bir hayli benziyor. Ancak onu bu yazınının konusu yapan karakteri değil, katıldığı her etkinlikte öne çıkan göz alıcı stili. New York’ta yaşayan, uzun yıllardır markaların erkek tasarımı departmanlarında çalışan ve 50’li yaşlarında sosyal medya yıldızı olan Wooster, bir yerde karşılaştığınızda unutmayacağınız yüzlerden.


Nick Wooster’ın Instagram hesabı, kendi stilinin yansımalarının yanında ilham aldığı farklı konularla ilgili paylaşımları sayesinde de erkek takipçilerin radarına girmek için birebir.

Wooster’ın stilinden ilham alarak gardırobunuzu yenilemek isterseniz alışveriş sepetinize mutlaka eklemeniz gerekenlerse kalın çerçeveli bir güneş gözlüğü, geniş yakalı bir spor ceket ve takım elbiselerinizin içerisinde joker olarak kullanabileceğiniz bir beyaz gömlek.

Nick Wooster’ı Instagram’da takip etmek için buraya tıklayın.

Johannes Huebl

Bir model, bir fotoğrafçı, bir stil ikonunun uzatmalı sevgilisi, bir Instagram fenomeni; hepsini bir araya getiren Johannes Huebl, stil oyununun en gediklisi. Gençlik yıllarında başlayan modellik kariyerini pek çok başarılı çekimle taçlandıran Huebl, kamera önünde olmadığı zaman, kamera arkasında zaman geçirenlerden. Fotoğrafçılığa bir hayli meraklı olan Johannes Huebl’ın neden fotoğraflarda bu kadar iyi göründüğünü sorgulayan yoktur hala, değil mi?

Model fiziği ve fotoğraf ilgisinin yanına bir de genç kızların hayranlıkla takip ettiği stil ikonu Olivia Palermo ile olan uzun sureli ilişkisi eklenince Huebl tam bir “süper kahraman” haline geliyor. Haliyle ne giyse yakışıyor, ne yapsa olay oluyor.

Huebl, model olmasının verdiği avantajla pek çok farklı stile kolaylıkla uyum sağlayabiliyor. Bu nedenle onun stilini, anın stili olarak değerlendirmek en doğrusu. Açık mavi, kahve ve grinin farklı tonlarını kendine yakıştıran Johannes Huebl, anlık stil söz konusu olduğunda tam bir stil makinası.

Johannes Huebl’ı Instagram’da takip etmek için buraya tıklayın.

Adam Gallagher

Instagram’ın en çok gezen, en çok eğlenen, en havalı, en iyi giyinen erkeğini merak ediyorsanız, doğru yerdesiniz. Adam Gallagher, ya da bizim bildiğimiz adıyla “iamgalla” sadece giyim kuşamıyla değil, sıra dışı yaşam stiliyle de erkeklerin gıpta ederek takip ettiği, kadınların ekran görüntüsü alıp birbirine gönderdiği bir isim.


Gallagher genç ve yetişkin görünümleri arasında rahatlıkla geçiş yapabilen bir yapıya sahip olmasının avantajını sonuna kadar çıkartıyor. Bir gün spor ayakkabılar ve kolları katlanmış bir tişörtle karşımıza çıkan genç adam, ertesi gün özel dikim takım elbisesini giyip bileğine göz alıcı bir saat geçirebiliyor.

 

Adam Gallagher denince akla yenilikçi, değişken ama hep kusursuz görünümler geliyor.

Adam Gallagher’ı Instagram’da takip etmek için buraya tıklayın.

 

 

 

 

 

 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Blogger, moda yazarı, dijital fkirlerin adamı.