Burçlara Göre Hediye Önerileri

Ne demiş Antonius? “Mutlu ya da mutsuz olmanız küçük bir şeye bağlıdır. Düşünce biçiminize…” Düşüncelerimizle yaşarız ve onları hayatımıza çekmemiz mümkün. Mutluluğun bir formülü var mıdır? Mutluluk, görebildiğimiz zaman her yerdedir. Görecelidir, soyut bir kavramdır. Ancak somut kavramlarla mutluluğu görebilmemiz, daima mümkün olmuştur.

(Fotoğraf: Google Play)

Sevdiklerimize, onları düşündüğümüzü hissettiren hediyeler verdiğimizde, mutluluğu gözlerinde görebiliyoruz. Hediye seçimimizin, alacağımız kişiye hitap etmesi gerçekten büyük önem taşır. Yıldızların da kişilik ve karakter oluşumunda son derece önemli olduğunu düşünürsek eğer, hediye seçimimizde burçlardan yardım alabiliriz.

Koç Burcu(21 Mart – 20 Nisan)

Hayatı dolu dolu yaşamak isteyen, ufak tefek detaylarla ilgilenmeyen, hayattan zevk almayı başarabilen koç burcu için hediye seçimi pek fazla zor olmasa gerek. Çünkü, paraya pek önem vermezler ve övgünün maddiyattan daha değerli olduğunu düşünürler. Koç burcu insanlara, alacağınız bakım ürünleri onları mutlu edebilir ancak sporla ilgili her şey de iyi bir seçim olabilir. O zaman; egzersiz ekipmanları, mayo, sörf veya balık adam malzemeleri... Farklı olarak; şık bir çakmak,  traş makinesi, maç bileti düşünülebilir. Koç burcu insan vücudunda başı yönetir. Saç fırçası, saçları için hoş aksesuarlar veya saç şekillendirme seti koç burcunu çok mutlu edebilir.

(Fotoğraf: Pinterest)

Boğa Burcu (21 Nisan – 21 Mayıs )

Boğa burcu insanı, gelip geçici zevklere değil kalıcı güzelliklere önem verirler. Bu nedenle klasik hediyeleri severler. En başında da kitaplar gelir. Güzel ve kaliteli bir roman hediye tercihinizin baş köşesinde yerini alabilir. Pufu ile birlikte konforlu bir kitap okuma koltuğu da tercih edebilirsiniz. Ve güzellik sabunu, vücut yağ ve kremleri,  parfüm, deri cüzdan ve çanta, gece elbisesi veya portföy çanta. Boğa burcu, insan vücudunda boynu temsil eder. Gizemli taşlara hayranlığı ile bilinen boğalara pembe mercan bir kolye de hediye edebilirsiniz.

(Fotoğraf: Pinterest)

İkizler Burcu (22 Mayıs – 21 Haziran)

Yönetici gezegeni Merkür olduğundan zihinsel aktivitelerle ilgilidir. Bu nedenle ona, zeka oyunları, satranç veya tavla takımı, scrabble ve  puzzle almanız yeteri kadar tatmin edebilir. İkizler burcu, insan vücudunda kollar, eller ve parmakları temsil eder. Pek tabii bileklik, yüzük veya set şeklinde takılar da düşünülebilir. İkizler burcuna, renkli, capcanlı ve sportif şeyler almaktan çekinmeyin. Doğru renkte tercih edeceğiniz bir koşu ayakkabısı, bir t-shirt veya gömlek, sportif bir çanta... Seyahatleri sevdiğinden kullanışlı bir bavul... Okumayı sevdiğinden biyografik romanlar ve pilli okuma lambası...Çok renkli, çocuk ruhlu ikizler burcunu mutlu etmek hiç te zor değil. Yeter ki isteyin...

(Fotoğraf: Pinterest)

Yengeç Burcu (22 Haziran – 22 Temmuz)

Yengeç burcu, vücudun sol yarısını kontrol eder. O zaman şunu söyleyebiliriz ki "yengeç duygusaldır". Bizler de yengecin kalbine, nokta atışı hediye seçimlerimizle dokunabiliriz. Mesela, sevdiği bir şairin şiir kitabı...Evine güçlü bağlarla bağlı olan bu burca, evinizde romantik bir akşam yemeği hazırlasanız bile çok duygulanacaktır. Ve yine anıları hatırlatan çerçeveler, albümler, maziyi hatırlatan eskitme eşyalar onu duygulandırmaya yetecektir. Bu burcun her iki cinsi de yemek yapmayı, mutfakta vakit geçirmeyi sevdiğinden, onun için özel olabilecek yemek tarifi kitapları seçilebilir. Sevgisini katacağı yemekler için tencere takımları, mutfakta ona yardımcı olabilecek; blender, kettle gibi aletler de her daim sizi hatırlaması için yeterli olacaktır.

(Fotoğraf: Pinterest)

Aslan Burcu (23 Temmuz – 23 Ağustos)

Güneş'in yöneticiliğinde olan Aslan burcu, rahatına düşkündür ve lüksü sever. Onun için düşüneceğiniz hediye, en kaliteli cinsinden ise fazla söze gerek kalmayabilir. Yine de aslanın hoşuna gidebilecek birkaç fikir önerebiliriz. Kendisine yakışacağından emin olduğunuz bir  güneş gözlüğü seçebilirsiniz. Sportif veya deri çantalar, pahalı aksesuarlar veya çok pahalı olmasa da gösterişli takılar da onları cezbedebilir. Kol saati veya şık kol düğmeleri, aslan erkekleri için vazgeçilmezdir. İpek veya saten bluz ya da elbiseler ve son olarak kalite kokan parfümler oldukça tatmin edicidir.

(Fotoğraf: Pinterest)

Başak Burcu (24 Ağustos – 22 Eylül)

Yine Merkür tarafından yönetilen entelektüel bir burçla karşı karşıyayız. Ve elbette kitap okumayı seven bu burcun, kişisel gelişim kitaplarını, abajur veya masa lambalarını gördüğünde memnun olmaması düşünülemez. Çalışmayı ve işini seven başak burçları için, çalışma masası üzerinde sizi hatırlayacağı anılar olmasını isterseniz, aksesuarlar düşünebilirsiniz. Kendisini seven, bakımına özen gösteren başak burcuna cilt bakım veya saç ürünleri, sevdiği kokuların parfümlerini düşünebilirsiniz. Fiziksel görünüşüne de önem veren, egzersiz düşkünü mantık burcuna bir boy aynası alsanız onu çok mutlu edebilirsiniz. Ayrıca, egzersiz demişken; koşu bandı, kondisyon bisikleti veya step aleti başak burcunu cezbedici hediyeler arasındadır.

Terazi Burcu (23 Eylül – 23 Ekim)

Terazi burcunu, zerafet burcu diye adlandırmak istesek pek te yanılmış sayılmayız. Seçeceğiniz hediye ne olursa olsun, güzelliğe düşkün bu burcun zerafetine yakışır cinsten olsun. Ona, güzelliğine güzellik katacak vücut bakım kremleri, saç bakım veya makyaj setleri, saç şekillendirici aletler ve epilasyon aleti düşünebilirsiniz. Ve yine estetik duygusu gelişmiş terazi burcuna, evi için; zarif dekoratif eşyalar, porselen takımlar alabilirsiniz. Müziğin de dinlendirici olanını seven bu burcumuza, seçeceğiniz iyi bir albüm gayet hoş bir hediye olacaktır. Bu burcun, müzikle ilgili olduğunu söylediğimize göre, mp3 player ya da göz alıcı yeni bir kulaklık onu çok mutlu edecektir.

(Fotoğraf: Pinterest)

Akrep Burcu (24 Ekim – 22 Kasım)

Akrep burcu için seçeceğiniz hediyenin sırrı, onu kişisel olarak iyi tanımaktan geçer. Sezgileri kuvvetlidir, tahmin edemeyeceği hediyeler almakta zorlanabilirsiniz. İş kolik ve sağlam karakterli akrep burçlarına; evrak çantası,  kamera, ses kayıt cihazı ve mesleğine dair uygun her şeyi hediye olarak alabilirsiniz. Polisiye romanlar, korku ve gerilim filmleri seçebilirsiniz. Onun için seçeceğiniz iç çamaşırları veya giysileri kırmızı ve siyah renklerde düşünebilirsiniz çünkü uğurlu renkleridir. Deri ceket, cüzdan veya kemer, portföy çanta, ipek şal da akrep burcunu memnun edebilir. Son olarak arabalarını da evleri gibi seven, benimseyen akreplere, alacağınız araba aksesuarları cezbedici özellikte olacaktır.

Yay Burcu (23 Kasım – 21 Aralık)

Enerjisi tavan, bu iyimser burcumuz için de hediye seçmek zor olmasa gerek. Meraklı ve öğrenme aşığı yay burcuna; bol bol gezmesi, yeni insanlar tanıması için seyahatler hediye edebilirsiniz. Yani uçak bileti, turlar veya tatil... Seyahat çantası ile de başlayabilirsiniz. Pek tabii rahat gezebilmeleri için spor ayakkabı veya spor kıyafetler, spor bir saat... Aradıkları yeri kolayca bulabilmeleri için navigasyon cihazı... Gezdikleri yerlerden bol bol anı biriktirmeleri için bir fotoğraf makinesi,dijital kamera da onları mutlu etmeye yetecektir.

(Fotoğraf: Pinterest)

Oğlak Burcu (22 Aralık – 20 Ocak)

İnatçılığıyla tanıdığımız oğlak burcu, iş hayatını her şeyin önünde tutar. Çalışkan ve iş koliktir diyebiliriz. Onun için seçeceğiniz fonksiyonel bir kalem veya ajanda zarif bir hediye olacaktır. Eğer kravat seçiminiz ipek, kazak seçiminiz kaşmir, çanta veya cüzdan seçiminiz deri olursa, gayet memnun edici bir hediye olacaktır. Zaman, oğlak için önemli bir kavramdır. Kol saati veya evi için seçeceğiniz duvar saati uygun bir hediye olacaktır. Zodyağın bu nazik ve alçak gönüllü burcuna alacağınız hediye ne olursa olsun, ondaki memnuniyeti hissedeceksiniz.

Kova Burcu(21 Ocak – 18 Şubat)

Kova burcu, astrolojinin yönetici burcudur. Kitap, elbette ki kova için vazgeçilmez bir hediyedir. Ancak, o seçim bile kova için sıra dışı olmayı gerektirir. Astroloji, parapsikoloji ve doğa ötesi olayları araştıran kitaplar düşünülebilir. Elektroniğe olan tutkusu nedeniyle, bilgisayar ve bilgisayar aksesuarları, fotoğraf makinesi veya video kamera, ve elektrikli masaj minderi... Kahve ve çay tüketmeyi çok sevdiklerinden bu ürünlerin son moda makineleri, kovaları cezbedebilir. Kova için; piyano resitallerine, klasik müzik ya da caz konserlerine alacağınız bilet, onu havada uçarken görmenize bile sebep olabilir. Sıra dışı bu varlığa hediye almak hiç te zor değil, ancak yaratıcı olmak şartıyla...

(Fotoğraf: Pinterest)

Balık Burcu (19 Şubat – 20 Mart)

Su grubundan olan balık burcunun duygusallıkları aşikar. Hayal dünyaları geniş ve sanatseverlerdir. Duyarlı ve zarif olursanız, balık burcu insanını mutlu edecek hediyeyi bulabileceğinizi umuyoruz. Balık burcu, vücutta ayağı temsil eder. Bu demektir ki, rahat ve kaliteli bir spor ayakkabı seçiminizle gayet doğru bir karar vermiş olursunuz. Ve dahası; parfüm ve losyonlar, banyo sabun, yağ ve köpükleri, vücut bakım kremleri, şampuan setleri... Balık insanının mis kokular içinde sıcak gülümsemesini gördüğünüzde sizi de mutlu edecektir. Beyaz ipek gecelik, saten iç çamaşırı, mutfak robotu, meyve sıkacağı, biblolar da düşünülebilir. Sevdikleri solist veya grubun müzik albümleri, sanat kitapları ve statik model bir maket unutulmaz hediyeler olabilir.

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Uranüs'ün etkisinde naçizane bir Kova burcu