Sizin Favoriniz Hangisi?

Ürün ve fiyat karşılaştırma fonksiyonlarının yanı sıra, Alve’nin “cool” olarak adlandırabileceğimiz en önemli özelliklerinden bir diğeri kuşkusuz ki “Favoriler” listesi. Sosyal bir karaktere sahip olmasının dışında, kullanıcıların tercihlerine göre kişiselleştirilebilen seçenekleri de bünyesinde barındıran “Favoriler”, online alışverişiniz için www.alve.com’da yaptığınız araştırma sırasında size yetkin bir kontrol alanı sunuyor.

Nasıl mı?

Favorilerinize ürün ekleme

İlgilendiğiniz bir ürünle ilgili anlık bildirimlerden haberdar olmak için yapmanız gereken tek şey üye girişinizin/kaydınızın ardından, o ürünü favorilerinize eklemek. Bunu, ürün fotoğrafının sol üst köşesinde göreceğiniz “kalp” ikonuna tıklayarak kolayca gerçekleştirebilir, “Favoriler” listenize eklediğiniz tüm ürünleri daha sonradan “Ayarlar” paneli aracılığıyla yönetebilirsiniz.Drop down bildirim menüsü

“Bildirimler” menüsü size “Favoriler” listenizdeki ürünlere ilişkin en güncel beş mesajı gösterirken, diğer ek mesajları görüntülemek için “Tüm bildirimleri görüntüle” seçeneğine tıklayarak kullanıcı ayarları paneline gidebilirsiniz.


“Bildirimler” sekmesinde görebileceğiniz mesajlar şunlardır:

  • Favori ürünlerinizde yaşanan fiyat artış ve düşüşleri
  • Favori ürününüz için farklı kullanıcılar tarafından yapılan değerlendirmeler, ürün hakkında sorulan sorular-verilen yanıtlar ve ürünün bulunduğu kategoriye ilişkin Alve tarafından hazırlanan yeni satın alma rehberi (örn; klima satın alma rehberi) uyarıları
  • Favori listenize eklediğiniz yeni "gelecek ürün"lerin satışa sunulma bildirileri


E-mail bildirimi

www.alve.com sistemine kayıtlı bir üye iseniz (değilseniz üye olmak için buraya tıklayabilirsiniz), kullanıcı ayarları panelinde yapacağınız küçük bir değişiklikle ilgilendiğiniz ürünlerdeki önemli fiyat düşüşlerinden anında e-mail ile haberdar olabilirsiniz.

Alve’nin sizin için fiyat takibini yapıp sizi hemen bilgilendirmesinin ardından sizin yapmanız gereken tek şey, favori ürününüz için doğru vaktin geldiğini anlayıp, satın alma yönünde harekete geçmek olacaktır.

E-mail bildirimini aktive etmek için önce kullanıcı paneline gidin, ardından “Ayarlar” başlığının altındaki “İletişim” butonuna tıklayın ve sonrasında “Fiyat düşüşleri” seçeneğini işaretleyip, “Kaydet” deyin.

Bookmark yönetimi

Kullanıcı ayarları panelinde daha detaylı bir şekilde kontrol sağlayabileceğiniz “Favoriler”, üç alt başlıktan oluşuyor. “Bildirimler”, “Sahip Olduğum Ürünler” ve “Son Favoriler”. Bu başlıkların haricinde gerek seçtiğiniz ürünler doğrultusunda otomatik olarak yaratılan gerekse kendi kendinize oluşturabileceğiniz listelerle, ürünler için “Almak İstediğim Apple Ürünleri” ya da “Sevdiğim Lego Parçaları” gibi farklı bookmark’lar yaratabilirsiniz.


Herhangi bir ürünün sayfasında Fiyat Değişimi ikonuna tıklayarak ürünün ilk çıktığı günden itibaren fiyat değişim grafiğine ulaşabilirsiniz.


Kalp ikonuna sağ tarafında bulunan ve üç mokta ile gösterilen ikona tıklayarak şu ek fonksiyonlara ulaşabilirsiniz:

  • Dilediğiniz ürünler ve başlıklarla özel liste oluşturma sekmesi
  • Sahip olduğunuz ya da kullandığınız ürünlerle kendi koleksiyonunuzu oluşturabileceğiniz "Bu ürüne sahibim!" butonu
  • Daha sonradan hatırlamak istediğiniz not ve yorumları kaydedebileceğiniz özel kutucuk

O halde şimdi... Hemen Alve'yi ziyaret edip, ilgilendiğiniz ürünlerle favori listelerinizi oluşturma vakti!

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.