​Sevgililer Günü Alışveriş Rehberi

Takvimde her yaprak yeni ve farklı bir gün, günlerin birbirini kovaladığı her ay birbirinden özel gibi görünse de 14 Şubat’ın yeri bir başka. Hadi kabul edelim, pek çok kere “Ben bu tür günleri kutlamıyorum.” demiş olsak da, içimizi kıpır kıpır eder Sevgililer Günü. İçinde “sevgi” geçtiğinden olsa gerek, artık sadece çiftler için değil, bütün insanlık için bir ortak mutluluk günü olduğunu da söylemek mümkün.

Kimilerinin Roma dönemine, kimilerininse çok daha öncesindeki mitolojik çağlara dayandırdığı, pek çok ülkedeyse Aziz Valentine’e atıfla “Valentine’s Day” olarak bilinen Sevgililer Günü, kaynağı her ne olursa olsun, bütün dünyada coşkuyla kutlanıyor ve her geçen yıl daha renkli, farklı, özel görüntülere sahne oluyor. Milyarlarca tebrik kartının gönderildiği, bir o kadar mesajın da sanal ortamda iletildiğini düşünürsek, neden yaratıcılığın sınırlarının zorlanması gerektiğini anlayabiliriz.

“Sevgililer Günü hediyeleri” aramalarının tavan yaptığı şu günlerde, size cevap olacak bir rehber paylaşmak istedik. Arama motorunun “kırmızı gül” veya “bir kutu çikolata” gibi önerilerine kulak asmak yerine birazdan paylaşacağımız nokta atışı hediyelerle sevdiğinizin gönlünü bir kere daha çalabilirsiniz.

Bir Erkeğe Alınabilecek En İyi Üç Sevgililer Günü Hediyesi

Kol Saati

Klişe, değil mi? Eğer sevdiğiniz erkeğe alacağınız kol saatini adınızın baş harfiyle ve buna eşlik özel bir notla süslerseniz değil. Birlikte geçirdiğiniz her anın ne kadar değerli olduğunu, bu özel kol saatine her bakışında yeniden hatırlamasını sağlamak için buradaki kol saatleri modellerine bir göz atabilirsiniz. Bizim önerimiz, elinizi çabuk tutup sevgilinize en uygun kol saati modellerini seçmeniz ve sonrasında maharetli bir saat ustasının yolunu tutarak kendi adınızın baş harfini bu saatin iç bölümüne yazdırmanız.

(Fotoğraf: Pinterest)

Bir tavsiye; eğer sevgiliniz klasik giyinmeyi seviyorsa deri kordonlu, sportif bir tarzı varsa plastik veya metal kordonlu modelleri tercih edebilirsiniz.

Ayakkabı

“Dost başa, düşman ayağa.” demeden, sevgilinin de ayağa bakabileceğini hatırlatma zamanı. Zira çoğu zaman, ayakkabıların ne kadar sihirli birer hediye olabileceğini unutuyor gibiyiz.

(Fotoğraf: Pinterest)

Belki çocukluk anılarını canlandıracak, sevgilinizi Tsubasa’nın takım arkadaşı gibi hissettirecek bir  spor ayakkabıdır ihtiyacı olan. Belki özgüveninin tamamlayıcısı olacak, stiline o en son şık dokunuşu gerçekleştirecek klasik ayakkabıyı bekliyordur bir süredir. Belki de birlikte gideceğiniz hafta sonu tatili boyunca adım adım aşkınıza eşlik edecek günlük ayakkabılardır istediği. Bunlardan birini seçmeden bilemezsiniz. Eğer size biraz daha fazla yardımcı olmamızı isterseniz, her erkeğin muhakkak sahip olması gereken 5 ayakkabıyı anlattığımız yazıya göz atabilirsiniz.

(Fotoğraf: Pinterest)

Deri Ceket

Kabul, bunda çok düşünmedik. Sevgilinizin kendisini en havalı hissettiği anların yaratıcısı olabilecek deri ceketi kolayca “bir erkeğe alınabilecek en iyi sevgilier günü hediyesi” ilan edebiliriz.

Hatırlatmakta fayda var; özellikle ilkbahar ve sonbahar gibi geçiş mevsimlerinde sıklıkla kullanılabilecek, bir erkeğin “karizmasını” tamamlayacak deri ceketlerin farklı modelleri arasından son dönemlerde öne çıkanlar, “blazer” tarzı klasik ceket kesimliler ve “bomber” tarzı spor kesimliler. Deri ceketler, pek çok farklı stili tamamlayabildikleri ve gündüzden geceye, hafta içinden hafta sonuna sorunsuz geçişler sağlayabildikleri için de erkeklerin favorileri arasında yer almaya devam ediyor.

(Fotoğraf: Pinterest)

BONUS

Alacağınız hediyenin çok daha uzun ömürlü olmasını istiyorsanız, zamansız parçalara yatırım yapın veya daha önce paylaştığımız yazı sayesinde podyumdan sokağa, erkek stilinde neler olduğuna bir göz atın.

Bir Kadına Alınabilecek En İyi Üç Sevgililer Günü Hediyesi

Siyah Topuklu Ayakkabı

Her hediye listesinin olmazsa olmazı siyah topuklu ayakkabı, tabii ki bu listede de karşınıza çıkacaktı. Yoksa şüpheniz mi vardı?

Bir kadının kalbine giden yol, kesinlikle ve kesinlikle topuklu ayakkabılardan geçer. Bu, Einstein’ın bilim yasalarından çok daha net bir şekilde ispatlanmıştır. Tam da bu nedenle erkeklerin işinin bir hayli zorlaşmasına neden olur. Ancak korkuya mahal yok! Yüzlerce  siyah topuklu ayakkabı modelini karşılaştırıp sevgilinize en uygun topuklu ayakkabıyı bulabilmeniz için buradayız.

(Fotoğraf: Pinterest)

Siyah topuklu ayakkabı modelleri arasında tercih yaparken kendi kendinize sormanız gerekenlerse şöyle;

-Sevgilim bunu nerede giyecek?

-Sevgilimin buna benzer başka topuklu ayakkabıları var mı?

-Sevgilimin giyim tarzına uygun görünüyor mu?

Mücevher

Durun durun, mücevher dedik diye korkmayın. Karun’un hazinelerini sevgilinizin ayaklarına sermekten bahsetmiyoruz. Ancak yine de Sevgililer Günü gibi çiftler için özel günlerde, beklentilerin yükseldiğini unutmayın.

(Fotoğraf: Pinterest)

Eğer bekarsanız ve bir süre daha “sevgili” olarak kalma niyetiniz varsa, yanlış sinyaller gönderecek şekilde yüzük gibi bir mücevher hediye etmeyin. Küçük taşlı bir  küpe, hem kıymetli hem de hep sevgilinizle kalabilecek ideal bir hediye olacaktır. Eğer niyetiniz biraz daha ciddi adımlar atmaksa ve “Sevgililer Günü’nde evlilik teklifi etmek” gibi bir anıya sahip olmak istiyorsanız, tek taş seçmek için zamanınızın daraldığını hatırlatalım.

Eğer evliyseniz, sonsuza dek sevgiliniz kalacak eşiniz için farklı modellerde  bilezikler veya kolyeler sizin “Sevgililer Günü Hediyesi” alternatifleriniz arasında. Evlilik yıldönümünüzü unutma ihtimaline karşılık, asla unutmayacağınız Sevgililer Günü’ne yatırım yapmayı ihmal etmeyin.

(Fotoğraf: Pinterest)

Teknoloji Aşk

Milenyumu bile unuttuğumuz, her gün yeni bir dünyaya uyandığımız şu devirde, sevgilinizin de en az sizin kadar teknolojik cihazlara düşkün olabileceğini unutmamak gerek. Günün her anında Whatsapp’te yazıştığınızı, ayrı düştüğünüzde Facetime yaparak hasret giderdiğinizi, güzel anılarınızı birbirinden eğlenceli filtrelerden geçirdikten sonra sosyal paylaşım ağlarında sevdiklerinizle paylaştığınızı düşünürsek, bu hediye alternatiflerinin liste başına oynaması kaçınılmazdı. Size alabileceği kol saatine karşılık oyunu bir adım ileriye taşıyacak akıllı saat, birbirinizle sürekli bağlantı halinde kalmanızı sağlayacak akıllı telefon veya her anınızı ölümsüzleştirecek bir video kamera; seçenek çok. İşinizi kolaylaştıracak  2015'in en cool teknolojik cihazları rehberine göz atmanızı tavsiye ederiz.

(Fotoğraf: Pinterest)

BONUS

Hala kararsızsanız, sevgilinizin sonsuz bir stil yolculuğuna çıkabilmesi için modası asla geçmeyecek 10 parçayı anlattığımız Modası Asla Geçmeyecek 10 Parça yazımıza doğru yola çıkın.

Aklınızda Olsun

Sevgilinize alacağınız hediye her ne olursa olsun, Sevgililer Günü gibi günlerin birbirimizi hatırlama, sevgiyi ön plana çıkartma, birliktelik yaratma gibi anlamları olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Hediyelerin “en pahalısının” değil, “en düşüncelisinin” beğenildiğini ve bir ömür boyu bizimle kalacağını unutmayın. Belki o kol saatinin camı çizilir, belki o topuklu ayakkabıların tabanı açılır; ancak iki kişinin arasındaki sevgi baki kalır. 

Hakkımızda

Offices

2013 yılında kurulan ve merkez ofisi İstanbul'da bulunan Alve, oldukça geniş bir ürün skalası içerisinde fiyat karşılaştırma motoru olarak işlev gören bir e-ticaret markasıdır.

Alve, inovatif arama motoru aracılığıyla elektronikten ev tekstiline, modadan kişisel bakıma birçok ihtiyaca yönelik binlerce ürünü fiyat ve ürün bazında karşılaştırma imkanı sunarken, sahip olduğu ürün ve mağaza değerlendirme sekmeleri sayesinde de kullanıcıların kendileri için en doğru ürünü seçmelerine olanak tanır.

Yazar

Blogger, moda yazarı, dijital fkirlerin adamı.